Wasserlochklamm

Soutěska Wasserlochklamm je prý jednou z nejúchvatnějších hříček přírody v Rakousku. Přesto se na ni v průvodcích na internetu docela zapomíná a kdybychom na její návštěvu nedostali tip od naší „domácí“, asi bychom se ochudili o vůbec nejkrásnější zážitek naší dovolené. Vodopády najdete kousek od údolí, kterým se vine průzračná modrozelená voda řeky Salzy.

wasserlochklamm_1

Zaparkovat můžete ve vesnici Palfau přímo u restaurace a pokladny. Tím se dostáváme k další výhodě cestování po sezóně 🙂 – Wasserlochklamm je oficiálně přístupný pouze do října. Když jsme přijeli my, pokladna už byla zavřená, nicméně turniket se dá celkem bez problému přelézt a vzhledem k tomu, že směrem od vodopádu se trousily skupinky lidí, usoudili jsme, že to můžeme risknout a následovat jejich příkladu ;-). Odpoledne se nám opět hezky vyčasilo a vysvitlo sluníčko, i když to na fotkách asi není moc poznat (v soutěsce bylo poměrně šero). Turistická značka vás nejprve chvíli vede po břehu Salzy, poté zabočí do lesa a přivede vás k potůčku, u něhož už začínáte stoupat soutěskou vzhůru k vodopádům.

wasserlochklamm_2

Lávky, které vedou nad vodopády, jsou poměrně dobře schůdné, nicméně kvůli vlhkosti, která se zde drží, to občas docela klouže, a tak je opatrnost na místě. Pohled na valící se proudy vody je však fascinující. Na tomto místě poznáte pravou tvář vodního živlu, která vyvolává respekt.

wasserlochklamm_3

wasserlochklamm_4

wasserlochklamm_5

wasserlochklamm_6

Pokud budete mít dostatek sil, můžete vystoupat až docela nahoru k místu, kde voda vyvěrá ze skály. Výhled odsud není až tak fascinující, jak by se po náročném výstupu mohlo zdát, ale za pěkného počasí vás určitě nezklame. Někde u pramene by se měla nacházet odbočka na turistickou stezku, která vás lesem dovede zpátky na břeh Salzy, nám se ji však najít nepodařilo, a tak jsme se na parkoviště vraceli stejnou cestou. Opět nás zastihla tma, tentokrát v mnohem horším terénu než předchozího dne, a sestup po kluzkých dřevěných trámech nebyl moc příjemný.

wasserlochklamm_7

wasserlochklamm_8

Za namáhavý den jsme se však odměnili velmi záhy :-). Na zpáteční cestě do Lunzu jsme se zastavili v nedalekých solných lázních v Göstlingu. Po šesté hodině večer nabízí zvýhodněné vstupné na 3 hodiny, které vás vyjde do 10 euro. A hlavně se tam parádně zrelaxujete a vyřádíte :-). V areálu se nachází 3 bazény – 2 vnitřní (sportovní a relaxační) a 1 venkovní, který se nám líbil nejvíc. Byl parádně vyhřátý, zajímavě nasvícený a nabízel spoustu atrakcí v podobě podvodních trysek, masážních lehátek nebo sedaček. Nejvíc se nám ovšem líbil „kolotoč“ – kruhový bazének, do něhož byly vpouštěny proudy vody, které vás nutily točit se v bazénku pořád dokola a skoro se odsud nedalo odejít. Vždycky jsem tam dostala strašný záchvat smíchu :D. Po vodním řádění už nás čekala poslední noc v Lunzu a na druhý den přesun do Vídně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *