SPORT Life, 12.11.2011, Brno – Výstaviště

Než se pustím do psaní recenze na další biják, chci se ještě ve zkratce vrátit k minulému víkendu, který byl nabitý zajímavými akcemi. Jednou z nich byla i výstava SPORT Life, na kterou nás nalákal především cestovatelský festival „Cyklocestování“. Na tyhlety akce chodím moc ráda nasávat cizí zážitky a snít o tom, jak třeba jednou sama někam vyrazím :-)…vždycky si pak musím hned přečíst nějaký cestopis :D…

Festival nám doporučil Míša D., a protože jsme na sobotu ještě neměli žádný program, rádi jsme se připojili. Sešli jsme se přesně v poledne s dostatečným předstihem, abychom stihli najít sál Morava – já jsem na výstavišti vždycky totálně ztracená :D. Ve 12:45 začínala první přednáška, která nás zajímala, takže jsme ještě honem vyplnili lístky do tomboly a šli si hledat místo. Přednášku s názvem „14 let na kole kolem světa“ vedli manželé Francoise a Claude Hervéovi a asi snadno uhodnete, o čem byla řeč :-). Roku 1980 se tento pár rozhodl, že na bicyklu procestuje celý svět. Původně 5ti letá výprava se protáhla na dlouhých 14 let, během kterých Hervéovi dokonce počali dcerku Manon :D. Po návratu z cest pak o svých dobrodružstvích napsali knihu „Na kole kolem světa“, která byla přeložena i do češtiny. O účasti Hervéových na festivale se uvažovalo už dříve, ale teprve letos to vyšlo, takže jsme byli přítomni české premiéře jejich prezentace. Doufali jsme, že se na nás usměje štěstí a knížku vyhrajeme v tombole, ale (jako obvykle :D) nic… Rozhodli jsme se tedy po festivale projít stánky a zkusit ji někde koupit. A tentokrát se na nás štěstí usmálo, protože jsme našli nejen stánek s posledními pár výtisky, ale navíc přímo u něj stáli Hervéovi, a tak jsme si odnášeli knížku navíc i s krásným věnováním :)!!!

Druhou přednášku vedli Renáta a Martin Stillerovi, další bicyklu holdující pár, který se tentokrát vydal na cestu Severní Amerikou. I jejich přednáška byla hodně zajímavá, ikdyž mi z ní místy vstávaly vlasy hrůzou na hlavě – to když se náhle u stanu objevil chřestýš, nocleh jim nabídl podivín chovající tarantule nebo přes silnici přeběhnul medvěd :D… Ne že by mě opustila touha někam vyrazit, ale zrovna v těchto divokých končinách bych se na kole radši nepohybovala :D.

Přednášky uběhly jako nic a najednou tu byl skoro večer, tak jsme ještě honem s klukama proběhli výstaviště, omrknuli, co je nového ve světě sportu, nahrabali několik letáčků, koupili mapu Pálavy a pak už hurá domů do tepla :-).

Jedna myšlenka na “SPORT Life, 12.11.2011, Brno – Výstaviště”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *