P.G. Wodehouse – Šibal Keggs

Dalším kratičkým literárním příspěvkem je kniha Šibal Keggs  od britského humoristy P.G. Wodehouse. Moc vám toho o ní asi stejně neřeknu, protože jsem ji s sebou nosila v kabelce víc jak měsíc a čítávala si vždycky po kouscích v šalině cestou do školy, případně při suplovaných hodinách životního prostředí 8-)… tudíž než jsem se dostala k další kapitole, většinou jsem mezitím zapomněla, o čem byla ta předchozí, a stejně tak jsem se ztrácela v množství postav a lordů všelijakých zvučných jmen :D. Ve stručnosti: příběh vypráví o finančním fondu, tajné sázce a mladých pánech na ženění – výtěžek z fondu však získá pouze jeden z nich. Ten, který se ožení jako poslední :-). A jakou roli tu sehraje vykutálený komorník Keggs ;-)?

Wodehousovy knihy prý v sobě mají jistou poetiku staré dobré Anglie, kterou jsem zatím ještě nestačila objevit. Nu, dám mu v budoucnosti jistě ještě šanci, ale napoprvé mě moc neuchvátil. Kam se Keggs hrabe na našeho českého Saturnina :-)!

2 komentáře u „P.G. Wodehouse – Šibal Keggs“

  1. Wodehouse miluje moje babička, ale taky mě moc nebral. Je to takovej hodně suchej humor. Člověk na něj musí mít dost trpělivosti a představivosti. Taky mám radši škodolibýho Saturnina. 😀

  2. Wodehouse mám skoro komplet přečteného, mně ten britský humor o protřelých komornících, poťouchlých lordech starajících se jen o to, aby jejich prase zvítězilo na nejbližší přehlídce, a o eskapádách mladých mužů s kostěnýma brýlema shánějících nějakou fintou finanční prostředky uplně vyhovuje. Akorát když už toho člověk od Wodehouse přečte víc, tak pak už se to dost opakuje, což je škoda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *