Četnické humoresky, 17.12.2011, Brno

Když přijeli na poslední předvánoční víkend  Péťovi rodiče do Brna, přemýšleli jsme, co zajímavého by se dalo podniknout. Večer jsem si pustila na dobrou noc z i-vysílání nejnovější díl Toulavé kamery a ta problém vyřešila za nás :-). Reportáž o výstavě v Letohrádku Mitrovských, který je vzdálený sotva deset minut od našeho brněnského domova, mě zaujala především díky tomu, že součástí expozice o četnících je i detektivní příběh na motivy Agathy Christie, který mohou návštěvníci v průběhu prohlídky vyřešit :-). Jistě sami uznáte, že něco takového jsem si nemohla nechat ujít a prahla jsem po odhalení vraha pana továrníka!

Letohrádek Mitrovských

Upřímně řečeno detektivní příběh je na celé výstavě skutečně to nejzajímavější, na druhou stranu si ale příjdou na své i milovníci známého seriálu Četnické humoresky, kterým je věnována podstatná část výstavy. Najdete tu celou řadu hereckých kostýmů s popiskem, která postava z „Četníků“ je měla na sobě, stejně jako zajímavé informace o tom, kde všude se seriál natáčel (prý i v Kroměříži, což jsem nevěděla :-)). Zaujmou také ukázky výzbroje a výstroje, administrativní pomůcky, historická technika či dopravní prostředky, které četníci používali. V poslední části výstavy se pak můžete seznámit s vybavením tehdejší četnické stanice, ale naleznete zde také dobový obchod či kadeřnictví. Pro milovníky dnes již kultovního seriálu je Letohrádek Mitrovských určitě zajímavým místem ke strávení nedělního odpoledne. Ti ostatní možná dají přednost detektivce od Agathy 😎 …

5 komentářů u „Četnické humoresky, 17.12.2011, Brno“

  1. Seriál jsem nesledoval, ale výstava byla vcelku zajímavá, hlavně díky té interaktivitě – pátrání po vrahovi. Takže výstavu doporučuji.

  2. Júúú, tož to se tu natáčelo několikrát. Nějaký interiéry u Holubů a pak hlavně spousta exteriérů asi v jednom nebo dvou dílech zezačátku 2. série. Vrchní Arazim běhal po Podzámce a Béďa s Klaudií se mu tam schovávali pod mostkem. Nakonec si Arazim s Béďou ve večerních hodinách dali do držky před sv. Mořicem – vzadu je vidět kroměřížskej zámek.Trochu jsem podezřívala prvorepublikové veřejné osvětlení, že v této míře by nasvícení zámku nezvládlo. 😀 Nicméně jinak je seriál udělanej hodně kvalitně a je chyba ho nesledovat. Mimoto je chytrej, vtipnej a hraje v něm spousta výborných brněnských herců a vůbec je to dobrá reklama na Brno a tak se divim, že to neznáte. Mně třeba dycky hrozně baví poznávat, kde se to asi natáčelo. Jo a určitě je někde přístupnej online. Jedno zkouškový jsem ho sjela bez stahování celej.

  3. Já se občas kouknu na nějaký díl s našima, ale nikdy jsem to nesledovala nějak pravidelně. O tom, že je online, mi radši ani nemluv – odedneška zahajuji tvrdý studijní dril :D…

  4. Mě taky Humoresky moc bavily. O výstavě jsem teď nedávno slyšela a přemýšlím, jestli se tam vydat 🙂 Díky za tip 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *