Květnové počtení

Na nočním stolku se mi za poslední dobu opět nakupilo spoustu čtiva. Čtu teď téměř každý den – někdy se ráno vzbudím už v 7 a dokud mi nezazvoní budík, rochním se v posteli s knížkou. Po delším čase jsem si vypůjčila z knihovny také nějakou naučnou literaturu. Ale o té to dneska nebude…

Caroline Sandersonová – Adele

Poslední dobou jsem si Adele opravdu zamilovala, není tedy divu, že se její jméno objevuje i mezi květnovým počtením. Jako správného fanouška mě zajímal její příběh a to, jak se ke zpěvu dostala nebo co se stalo inspirací pro její písničky. Biografií bych toto poměrně útlé dílko asi nenazvala, ale určitě se z knížky dozvíte hodně informací ze zpěvaččina života, které by vás mohly zajímat. Doufám, že Adele toho na hudebním poli ještě hodně dokáže a bude o ní napsána řada obsáhlejších knih, které si s chutí přečtu :-).

kvetnove_pocteni_2

Hana Bořkovcová – Cizí holka

Opět jsem zalovila do dětské knihovničky 😀 – poslední dobou potřebuje můj mozek evidentně hodně odpočívat. Hana Bořkovcová je autorkou celé řady knížek pro děti. Cizí holka je příběhem desetileté Kačky, která se po krátkém pobytu v dětském domově dostává „na zkoušku“ do nové rodiny. Krom této hlavní zápletky se v závěru knihy objevuje také detektivní motiv (poněkud překombinovaný – na můj vkus). Hana Bořkovcová má zajímavý styl vyprávění, i když se pořád nemůžu nějak rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Co se mi však nelíbí určitě, jsou ilustrace v knížce (made by Lubomír Anlauf), které se podle mě do knihy pro děti vůbec nehodí a odpuzují dokonce i mě – a to jsem dospělá :D! Pokud se vám nechce číst, možná se vám někde podaří sehnat filmovou verzi z roku 1984 s poměrně hvězdným obsazením.

kvetnove_pocteni_3

Lovec střelil na ptáka – I. sborník (2011-2012)

Z historicky čtvrtého autorského čtení „Lovec střelil na ptáka“, které jsem o Velikonocích navštívila, jsem si odnesla sborník, shrnující výstupy z uplynulých „půlročníků“ a čtení na akci Studio Kroměříž. Na sborníku se podílela celá řada autorů, kteří se odvážili k výstupu :D. Nevím, do jaké míry se hodí recenzovat tuto tvorbu, každopádně určitě můžu říct, že mě oslovila především poezie – (snažím se být nezaujatá, ale…) obzvlášť ta Mitchova. Na milostnou tvorbu má bezesporu nadání :D! Próza mi, snad jen s výjimkou dvou příspěvků Jana Blštáka, přišla celkem o ničem. Autorské čtení jsem navštívila poprvé a akce jako taková se mi opravdu líbila. Věřím, že se její tradice v Kroměříži uchytí a určitě na ni ráda zase někdy zavítám.

kvetnove_pocteni_1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *