Filmový festival FI, 17.5.2012, Brno

Letos se uskutečnil již 12. festival studentských filmů na fakultě informatiky MU, na kterém studenti každoročně představují svou tvorbu, která vznikla v rámci několika volitelných předmětů. Všechny etapy tvorby filmu – od námětu přes scénář až po produkci – jsou zcela v rukou studentů a jejich úsilí hodnotí téměř tisícovka diváků, které festival rok co rok přiláká do budovy fakulty informatiky. Ani my jsme si letos festival nenechali ujít. Přestože v předchozích ročnících se mi filmy asi líbily malinko víc, našla jsem si pár favoritů, které stojí za zhlédnutí.

Nebojte se do knihovny

První jarní den

Třetí snímek, který mě zaujal, jsem bohužel nenašla na youtube :(, tak snad vám bude stačit aspoň tato malá ochutnávka. Filmy oceňuje odborná porota i diváci, ale ani jeden z mých favoritů první místo nezískal. „Knihovna“ se ale tuším umístila v první trojce.

Po festivale jsme se vydali ještě posedět do jedné útulné čajovny za fakultou spolu s Péťou krásným, který mě nadchnul pro kuskus a inspiroval k přečtení další knížky od Paola Coelha. Ale o tom zase někdy příště :-)…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *