Červencové počtení

…aneb knížky, které mi zpříjemňovaly líné letní chvíle ve stínu pod fíky :).

Michaela Horňáková – Copywriting (Praktický průvodce tvorbou textů, které prodávají)

Opět jedna „vzdělávací“ publikace plná zajímavých poznatků z oblasti SEO, které mi přišly vhod, když jsem se SEO optimalizací v praxi zabývala v práci. Se zájmem jsem si přečetla také kapitolu o sociálních sítích – Facebooku a především Twitteru, který je pro mě zatím přece jen trošku neznámou. Autorka napsala publikaci ještě coby studentka VŠE, takže klobouk dolů. Příručka je přehledná, dobře se v ní čte i orientuje. Výhrady bych měla jen k tomu, že místy se v ní vyskytují stylistické chyby, kterým by se jistě dalo vyvarovat.

 cervencove_pocteni_1

Robin S. Sharma – Mnich, který prodal své ferrari

Mnicha“ jsem loni nadělila strýcovi k Vánocům, takže už proto jsem si chtěla knížku přečíst, abych věděla, jestli to byla dobrá volba. Kniha nese podtitul „Duchovní příběh o naplnění snů a směřování k životním cílům„. Já vím, že už to tu bylo několikrát, ale zjistila jsem, že si prostě asi potřebuju jednou za čas přečíst něco pozitivního a povzbudivého.

„…Vždycky si pamatuj, že příroda to zařídila tak, že když se jedny dveře zavřou, je to proto, aby se jiné otevřely.“

Mnich mi v jistém smyslu tak trochu pomohl dodat odvahu. V době, kdy jsem ho četla, jsem přesně taková slova potřebovala slyšet, ale nikdo je nedokázal vyslovit. Knížka se vám bude určitě líbit, pokud stojíte někde na rozcestí a potřebujete popostrčit dál nebo prostě jen chcete pohladit po duši a dobít energii. Načerpala jsem z ní hodně zajímavých myšlenek i motivace.

 cervencove_pocteni_2

Christiane F. – My děti ze stanice Zoo

Myslím, že tuhle kultovní knížku asi většina z vás dobře zná. Já jsem se k ní poprvé dostala někdy na gymplu a opravdu mě sebrala. Nikdy předtím ani potom jsem takhle otevřenou zpověď narkomana nečetla. Knihu zpracovali na konci 70. let dva němečtí novináři na základě rozhovoru s tehdy patnáctiletou Christianou, která byla závislá na heroinu. Dokumentární charakter knize dodávají komentáře Christianiny matky a také fotografie Christianiných „přátel“ z drogového podsvětí a vyústění jejich osudů. Pokud se vám číst nechce, rozhodně se musíte podívat alespoň na film, o kterém jsem tady na blogu už kdysi psala. Najdete ho i s českými titulky na youtube a je to jedna z nejpovedenějších adaptací, jakou jsem kdy viděla.

cervencove_pocteni_3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *