Červencová kosmetika

Byť se to zdá téměř nemožné, měsíc červenec nepřinesl na poli kosmetickém téměř žádné spotřebované výrobky. Od moře jsem se vrátila s krásně čisťounkou pletí, takže se snažím toho na sebe teď moc nepatlat :-). Ukážu vám dnes teda alespoň to málo a jako bonus jeden výrobek, který určitě hned tak nespotřebuju, ale mám ho natolik ozkoušený, že vám ho musím stůj co stůj doporučit :-)!

Rtěnka Ultimate Shine, Catrice (odstín č. 190 Gentle Nude Is Back)

Tuto báječnou rtěnku jsem ulovila ve výprodeji v Rossmannovi za pouhých 50 korun! Na rtěnky Catrice se všude pěje chvála, takže výprodeje byly posledním ponouknutím, abych zjistila, co je na tomto tvrzení pravdy. Vybrala jsem si starorůžový odstín, který je decentní a hodí se snad k jakémukoliv líčení. Na světle má rtěnka spíš studený podtón, ale myslím, že ve vhodné kombinaci může být slušivá i pro bleduli mého typu :-). Balení je kvalitní, bytelné a jednoduché – přesně podle mého vkusu. Rtěnka je krémová, zanechává na rtech lesklý finish, což mě docela překvapilo. Je i poměrně hydratační, většinou pod ni už nepoužívám ani balzám. Co se týče výdrže, není to zrovna dlouhotrvající záležitost. Jídlo ani pití rtěnka rozhodně nepřežije, ale já jí to nevyčítám :-). Jediné, co bych mohla vytknout (ovšem spíše sama sobě), je fakt, že není dobré ji vystavovat tropickým teplotám, které nás překvapily uplynulé léto. Rtěnka se mi v kabelce trochu roztekla a přestože jsem ji po zbytek prázdnin uchovávala v ledničce, už nikdy mi neztuhla do výchozího stavu. Tak či tak myslím, že značka Catrice stojí za pozornost i vyzkoušení a u stojanu s jejich dekorativkou se vždycky ráda zastavím :-).

zarijova_spotreba_6

Hydratační pomáda na rty s výtažkem z hroznů, Yves Rocher

Celkem průměrná pomáda na rty, která sice hydratuje celkem dobře, ale přišlo mi, že ne moc dlouhodobě. Má jemně nasládlou vůni, která mi hrozny teda moc nepřipomínala. Docela mě zklamal i systém zavírání, který se mi celkem brzy pokazil a tyčinka už nikdy nešla zatáhnout úplně dolů. Žádné velké nadšení se tedy nekonalo – pomádu bych pochválila snad jen za absenci parabenů.

rijnova_spotreba_4

Antiperspirant Lady Speed Stick, Fruity Splash

Na poli antiperspirantů poslední dobou trochu experimentuju a nějak se mi pořád nedaří najít takový, který by mi po všech stránkách vyhovoval. Tento k tomu měl ovšem celkem našlápnuto – kdyby se ke konci používání z tuhé tyčinky nezačaly drolit a odpadávat kousky a zbytek výrobku se tak nestal nepoužitelný :(… Oceňuju, že antiperspirant nedělal bílé šmouhy na oblečení a sladce ovocně voněl. Výdrží byl celkem průměrný, úplně stoprocentní to vždycky nebylo, ale oproti Garnieru, který používám teď, fungoval na jedničku. Hliníky a PEGy ve složení nepřekvapí, nicméně ani nepotěší…

kvetnova_kosmetika_6

Osvěžující tělové mléko Aloe & Okurka, Himalaya

Neuvěřitelně výhodný nákup z Rossmanna za 29 Kč :-)!!! Vědět, že je tohle tělové mléko tak super, tak jich za ty prachy asi koupím hned několik kusů. Vezmu to ve stručnosti: nádherně svěží okurková vůně, chladivý efekt na kůži (mléko jsem si vezla do Španělska a na ochlazení pokožky po opalování byl úplně úžasný), díky řídké konzistenci se lehce a rychle roztírá a vstřebá se raz dva. Zkrátka ideální kousek do letní kosmetické výbavičky. Vypadá to, že v Rossmannech značku Himalaya likvidují, jinak si tu cenu nedovedu vysvětlit. Jestli máte nějakou prodejnu po ruce, určitě si tam pro něj ještě zaběhněte. Až na ty parabeny a silikon ve složení jsem z něj nadšená.

cervencova_kosmetika_1

No, vidím, že nakonec tak úplně malá ta červencová spotřeba nebyla :-). Ale ani tak vás neochudím o bonusovou recenzi na oční stíny roku!

Oční stín, Loreal Infaillible (odstín 021 Sahara Treasure)

O těchto stínech jsem slyšela samé superlativy, takže není divu, že jsem také brzy podlehla – zvlášť když jsem je našla v Rossmannovi v akci za nějakých 170 Kč. Problém jsem měla jen s výběrem odstínu – nedokázala jsem moc odhadnout, který by mi slušel a výběr zas tak široký přecejen není. Nakonec si však myslím, že jsem zvolila dobře – Sahara Treasure je opravdu nádherný pískovo-zlatý odstín, který se dá bez obav použít na večer i na denní líčení. Nepotřebujete ani žádný další odstín na vystínování víčka – tento je sám o sobě tak krásný tím, jak háže různé odlesky a mění se na víčku podle úhlu pohledu! Jsem z něj opravdu nadšená a používám ho téměř každý den. To balení je přitom tak obrovské, že vám musí vydržet věčnost! Stíny jsou uzavřeny v bytelném, ač plastovém balení, a chráněné ještě jedním víčkem navíc. Jako jedinou nevýhodu musím zmínit to, že trochu práší, ale ukažte mi stíny, které to nedělají. Loreal Infaillible jsou rozhodně těmi nejlepšími stíny, které můžete u nás v drogerii sehnat. A já mám takový pocit, že tu máme adepta na nákup roku :-)…

kvetnova_kosmetika_8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *