Červencová kosmetika

Měsíc se s měsícem sešel a jeden z posledních článků s mými kosmetickými mini-recenzemi je opět tu.

Tělové máslo Chocomania, The Body Shop

Jestli existuje kosmetický ráj, voní jako tohle tělové máslo! A všechny ostatní kosmetické výrobky, které si říkají „másla“, by se od tohoto mohly učit – zejména co se týče konzistence. Tohle je ta pravá, na první pohled tuhá, ale při doteku s pokožkou se krásně rozpouštějící hmota, která úžasně hydratuje a kůži na dlouho zjemní i provoní. Složení mě na začátku dost navnadilo – znělo to jako příroda sama. Pak se sem tam objevil nějaký PEG či silikon, ale tomuto výrobku jsem to schopná odpustit. Jestli se vám zdá, že je těch superlativů nějak moc, vězte, že tohle máslo je prostě dokonalé!

cervnova_kosmetika_1

Sprchový gel „Ostružina“, Yves Rocher

Tento sprcháč byl dárek k nákupu a mám z něj celkem neutrální pocity. Lahvička hezká, složení ne až tak přírodní, jak by člověk podle prezentace téhle značky očekával, ovšem to mě nepřekvapuje, ale hlavně – strašně sladká parfemace. Chápu, že se má jednat o ovocnou vůni, ale tohle už je na mě prostě moc velká slaďárna. No a poslední minusový bod uděluji za hrozně nepraktické a široké dávkovací hrdlo, které způsobuje, že člověk vypotřebuju produktu víc, než ve skutečnosti potřebuje. Ale to je přece to, o co kosmetickým firmám jde, že 8-). Za mě teda tento výrobek spíš ne-e a pokud bych mu ještě dala šanci, tak leda s jinou parfemací.

breznova_kosmetika_7

Regenerační šampon, Schwarzkopf

Tenhle šampon jsem si neplánovaně přivezla z Taiwanu, protože se prodával v double-packu spolu s kondicionérem, který jsem nutně potřebovala na rozčesání svého dredu (a který bohužel stejně nezabral :-D). Viděla jsem ho pak později i v českých drogeriích. Jedná se o regenerační šampon s tekutým keratinem na poškozené vlasy, což by mi teoreticky mohlo vyhovovat, když mám teď vlasy dost polámané a dehydratované. No, že by dokázal nějaké zázraky, to si rozhodně nemyslím. Naopak jsem pojala podezření, jestli vlasy náhodou dokonce spíš nevysušuje, protože od té doby, co jsem ho začala používat, se mi míň mastily a obvykle jim v pohodě stačila frekvence mytí tak jednou za 4 dny. Šampon má docela zajímavou nasládle kořeněnou parfemaci, jinak se však podle mě nijak nevymyká ostatním drogérkovým šamponům.

unorova_kosmetika_6

Obnovující maska na vlasy, Toni&Guy

Po všech mých vlasových patáliích spojených s pobytem na Taiwanu jsem se definitivně rozhodla, že moje vlasy si zaslouží mnohem lepší péči, než jakou jsem je doposud zahrnovala. Dlouho jsem hřešila na to, že byly krásně zdravé, a nechávala jsem je žít svým vlastním životem, takže jsem teď najednou nevěděla, jak se o ně starat a jaké výrobky používat. Prvním krokem bylo pořídit jim nějakou výživnou masku. Po vyhlášené britské značce Toni&Guy jsem pošihlávala už delší čas, ale nelíbilo se mi složení jejich výrobků. Pak jsem ale zaslechla chválu na jejich obnovující masku na vlasy a v kombinaci se slevovým kuponkem z DM to už pak byla jasná volba. Maska by měla pronikat hluboko do poškozených vlasů, napravovat je a dodávat ztracenou vlhkost – podle popisku přesně něco pro mě. Složení bohužel opravdu není žádná sláva – silikony ani PEGy nechybí. Tentokrát však pro mě byl mnohem důležitější výsledný efekt – a ten mě tedy příjemně překvapil. Masku jsem používala přibližně 2x týdně při mytí vlasů. Malé množství jsem vetřela do délek, nechala 3-5 minut působit a poté opláchla. Vlasy byly na dotek okamžitě mnohem hebčí a i po vysušení vypadaly mnohem zdravěji. Trochu jsem se bála, aby pak nebyly mastné, neplihly nebo se nenarovnávaly, ale opak byl pravdou – naopak se mi kolikrát zdálo, že se mi po masce vlasy vlní ještě víc. A hlavně se mi po cca 14 dnech pravidelného používání přestaly tolik cuchat a dredovatět! Za mě tedy maska splnila všechna má očekávání a investice (cca 230 Kč po slevě) se vyplatila. Balení o objemu 200 ml mi vydrželo i při pravidelném používání celou věčnost! Pokud máte rádi voňavé masky, tak tato vás možná trochu zklame – parfemace není nijak výrazná. Mně připomíná takové ty klasické závěrečné péče, které se přikládají k barvám na vlasy. Kvůli vůni jsem si ji ale samozřejmě nekupovala, takže ani tato drobná vada na kráse mě neodradí od jejího používání.

unorova_kosmetika_12

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *