Knihomol

Dnešní příspěvek je jubilejní, 100. v rubrice Úryvky. Jak sami vidíte, moc úryvků už sem poslední dobou nepřidávám, zato knížek jsem přečetla od založení blogu pěknou spoustu a jsem na to náležitě pyšná :-). Doufám, že vám tato rubrika čas od času přinese trochu inspirace a tipů na něco zajímavého, co jste ještě nečetli. Pro mě osobně je to asi ta vůbec nejmilejší rubrika tady, tak doufám, že je to na ní znát :-). U příležitosti těchto kulatin (a protože jsem nemocná a nudím se v posteli :-)) jsem se rozhodla vytvořit pro své čtenáře žebříček 10 knížek, které podle mě patří do každé knihovny, dají se číst i opakovaně a nikdy neomrzí. Je to vlastně výběr toho nejlepšího z mé literární rubriky.

TOP 10

Václav Havel – Dálkový výslech

Betty MacDonaldová – Vejce a já

Roald Dahl – Od A do Z

Zdeněk Jirotka  – Saturnin

Ladislav Fuks – Spalovač mrtvol

Jan Skácel – Květy z nahořklého dřeva

Václav Hrabě – Blues

Robert Fulghum – Opravdová láska

Josef Škvorecký – Hříchy pro pátera Knoxe

Simon Mawer – Skleněný pokoj

knihy

Máte taky svoji top desítku? A četli jste něco z té mojí? Dejte vědět, zda se v něčem shodujeme nebo na co jsem zapomněla :-). Knihomolům zdar!

Jedna myšlenka na “Knihomol”

  1. Dobrej nápad. Něco mě třeba jako čtenářskej zážitek totálně dostalo, ale vím, že už bych si to podruhé nepřečetla. Nebo po dlouhé době. Žebříček nějakých kultovních věcí, desítku srdcovek nebo knížek co se daj číst dokola… no asi bych ji sestavila… Bylo by tam dost dětských věcí. Na prvním místě Jana Eyrová.
    Z těch tvých jsem četla Hraběte samozřejmě, Škvoreckýho (Hříchy se mi líbily víc než Zbabělci – víc jsem tam ocenila Škvoreckýho humor), Spalovače a Saturnina. To je určitě knížka, která se dá číst mnohokrát, směješ se nad ní na veřejnosti a můžeš ji do aleluja citovat a vždycky to pobaví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *