Únorová spotřeba

Mým jediným štěstím za poslední dobu je to, že vůbec nestíhám chodit do drogerií :D… Jinak mám ovšem v hlavě spoustu plánů a produktů, které „nutně potřebuju“. Rozšířit bych chtěla především řady své dekorativní kosmetiky a pořídit si nějakou pořádnou sadu štětců. No, máte se tu ještě asi na co těšit :D…

Heřmánkový krém na ruce, Isana

Pro dnešek ovšem začneme trochu skromněji. V zimě má spotřeba krémů na ruce vzrůstá a používám je skutečně každý den. Krém na ruce byl dokonce jednou z prvních věcí, které jsem si přinesla do práce, abych se tam cítila víc „jako doma“. (Jen pro úplnost – papuče a vlastní hrneček jsem si tam nebyla schopná donést dodneška :D…) Ale zpátky k věci. Tento krém od Isany není na první pohled vůbec špatný. Má příjemnou květinovou vůni, je tak akorát hutný a vstřebává se vcelku rychle. Ruce bez problémů zhydratuje a vyhladí. Potud byl můj první dojem dobrý. Jakmile ale zabrousíte ke složení, kde spatříte spoustu parabenů a jiné chemie, která heřmánek viděla jen z rychlíku, nadšení poněkud opadne. Pokud ovšem na přírodním složení příliš netrváte, není důvod tento výrobek nevyzkoušet. To hlavní, co by měl krém na ruce umět, beze zbytku splňuje. Já osobně jsem však už dost zhýčkaná tím, že spousta kosmetiky se bez parabenů a silikonů dokáže obejít, a dávám pak takovým produktům přednost.

unorova_spotreba_6

Pleťová voda pro suchou a citlivou pleť, Balea

Tuhle pleťovou vodu mám už poněkolikáté. Nedá se říct, že by to byl kdovíjaký zázrak, alespoň co se čistících účinků týče, ale oblíbila jsem si její vůni a navíc stojí pár korun. Voda obsahuje výtažek z vilínu a medu, podporující údajně hydrataci pleti. Hmm…přestože výrobek neobsahuje alkohol, připadá mi, že docela vysušuje, takže v tomto ohledu si dovoluji nesouhlasit. Ale co by člověk za tu cenu nechtěl. Myslím, že pokud nemáte na pleťovou vodu nějaké přehnané nároky, tahle vám dobře poslouží a obličej nepodráždí.

rijnova_spotreba_3

Dětský krém na obličej, Babylove

Pokud také fandíte dětské kosmetice na dospělé pleti, doporučuji vaší pozornosti tento pleťový krém s avokádinem a slunečnicovým olejem. Testovala jsem ho v rakouské divočině a i v následujících chladných týdnech tady v Čechách a obstál velmi dobře. Je tak akorát mastný, obličej se po něm neleskne ani neucpává, ale zároveň má ideální hydratační schopnosti a pleť krásně zjemní. Krom toho také velice příjemně nasládle voní, ale je to celkem decentní vůně, takže pokud právě nefandíte výrazné parfemaci v kosmetice, nemusíte se toho bát. Složení mi připadá také poměrně dobré – žádná barviva, žádné konzervační látky ani látky na bázi minerálních olejů. Určitě bych se nebála použít krém i na citlivější pleť. Za sebe mohu jen a jen doporučit :-)!! A abych nezapomněla: značka Babylove se prodává v drogeriích DM a cena tohoto krému je rozhodně příznivá – seženete ho do 50Kč a vydrží vám celou věčnost.

prosincova_spotreba_4

Dětské vlhčené ubrousky s aloe vera a výtažkem z heřmánku, Babylove

Tyto vlhčené ubrousky mě doprovázely od říjnové dovolené v Rakousku celého čtvrt roku. Musím jim přičíst k dobu, že za celou tu dobu vůbec nevyschly a lepítko překrývající otvor na vytahování ubrousků drželo jako přibité. Opět jsem vyzkoušela jejich všestranné využití a ani v jednom ohledu vyloženě nezklamaly, i když musím říct, že zrovna za odličování bych jim dala asi nejmíň bodů 😀 . Jejich vůně je vcelku neutrální a netrhají se, nicméně přišly mi na pleť trochu hrubé a hlavně vysušující. A rozhodně nevyčistí pleť úplně dokonale. Jako nouzovka sice posloužily, ale na odličování už bych si je znovu nepořídila.

prosincova_spotreba_2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *