Únorová kosmetika

Na to, jak je únor krátký měsíc (i když má letos 29 dnů), se mi tu tentokrát nakupilo docela dost věcí. Některé výrobky celkem příjemně překvapily, ale mám tu i pár takových, které už si podruhé nekoupím.

Výživné zpevňující tělové mléko, Nivea

Co si budem povídat – i přes vypětí sil ve squat challenge (kterou jsem tentokrát dotáhla až na 21. den!!) není od věci zpevnění stehýnek trochu pomoct. Ne že bych na něco takového jako zpevňující krémy věřila – ještě jsem nepotkala žádný, který by skutečně fungoval, ale co kdyby ;-)… Tento krém jsem používala dostatečně dlouho a dostatečně pravidelně, a tak můžu s klidným svědomím říct: zázraky nečekejte. Přesto je výrobek velmi příjemný. Má gelovou konzistenci, skvěle se roztírá, celkem rychle vstřebává a pokožku hezky zjemní a vyhladí. Vůní je to úplně klasická Nivea – jemná, čistá parfemace, kterou zbožňuju. Stejně klasicky ve složení nenajdete žádnou velkou přírodu, ale silikony, parabeny a spol. Pochválila bych ale za praktické pumpičkové balení, kterým si napumpujete přesně tolik krému, kolik potřebujete.

cervnova_kosmetika_5

Hydratační oční krém, Garnier

Jednoho krásného dne jsem usoudila, že už nejsem úplně nejmladší… a že ve svém věku už bych mohla konečně začít používat oční krém, alespoň na noc 8-). Rozhodla jsem se začít zlehka a sáhla jsem po této hydratační péči s výtažky z hroznového vína od Garnieru. Krém je určený pro všechny typy pleti, slibuje ochranu proti vnějším nepříznivým vlivům a hloubkovou hydrataci po dobu 24 hodin. Složení je tak 50 na 50 – nenašla jsem v něm vyloženě žádné chemické hrůzy, parabeny a podobně, ale čistá příroda to pravda taky není. Každopádně účinky krému mi přijdou celkem fajn. Oční okolí je s ním opravdu hezky hydratované a jemnější. Krém nijak výrazně nevoní, je středně hutný, ale nezanechává pleť ulepenou, protože se celkem rychle vstřebává. Super je podle mě i praktické balení s úzkým aplikátorem. Na první pokus to myslím nebyla vůbec špatná volba a prozatím si s očním krémem tohoto typu naprosto vystačím.

cervnova_kosmetika_3

Tělové mléko „Exclusive“, Bione

Tělová mléka od Bione už jsou u mě v koupelně stálicí. Tohle pro mě ztělesňuje retro ve všech jeho podobách – balení, název i vůně jsou skutečně dost oldschoolové :-D. Jinak si ale nemůžu stěžovat – lehká krémová emulze výborně hydratuje i teď v zimě a je vyrobena v bio formulaci.

unorova_kosmetika_4

Kompaktní pudr, Dermacol (odstín 1)

Krásný krajkový design a naprosto úžasná vůně tohoto pudru mě dostaly hned na první pohled. Používám ho k lehké fixaci make-upu a na zmatnění čela a dalších mastnějších částí pleti. Trochu práší, ale není to nic tragického. Balení je poněkud fórové, nicméně vzhledem k tomu, že pudr používám jen doma a nikam ho s sebou nevláčím, přežilo až do vypotřebování produktu bez větší újmy. Fajn produkt za fajn cenu, takže určitě můžu doporučit.

cervnova_kosmetika_3

Noční krém Triple Active, L’Oreal

Výjimečně jsem pleťové oleje na nějaký čas vyměnila za tento hydratační noční krém, který jsem dostala v sadě ještě s jeho kolegou na den. Krém má na první pohled lehčí gelovitou konzistenci, ale zdání klame – při roztírání po pleti zjistíte, že je docela hutný a výživný. V zásadě nemám nic, co bych mu mohla vythnout, krom na můj vkus poněkud nasládlejší parfemace a obsáhlého složení se silikonem či PEG. Měl by vyhovovat všem typům pleti. Mně přišel celkem příjemný, ale stejně jsem si po jeho vypotřebování hned běžela pro další olej od Saloosu 🙂

listopadova_kosmetika_3

Lak na nehty Colorama, Maybelline (odstín 150)

Laky Colorama bývají většinou sázkou na jistotu a zpravidla jejich kvalita převyšuje cenu. Tento červený kousek je kvality spíše průměrné. Pochválit můžu jak šikovný štěteček, se kterým se dá nehet nalakovat jedním tahem, tak klasický červený odstín, který je v mé lakovací sbírce stálicí. S výdrží už je to o něco horší. Při manipulaci s vodou (umývání nádobí, koupání atd.) je lak bohužel schopný ošoupat se na koncích už první den :(.

srpnova_kosmetika_9

Šampon pro dlouhé a namáhané vlasy, Balea

Co jsem se vrátila z Taiwanu, kde mé vlasy dostaly vysokou vlhkostí docela zabrat, věnuju jejich péči mnohem víc pozornosti než předtím. Ještě před odjezdem jsem v DMku pořídila tento šampon pro dlouhé a namáhané vlasy. Je fakt, že za ty roky, co jsem nosila kratší sestřih, jsem už docela zapomněla, jaká je to fuška starat se o dlouhé vlasy. Teď jsem tedy ve stádiu hledání pečujících výrobků, které budou mým vlnám nejvíc vyhovovat. Tento šampon není úplně špatný, ale připadá mi, že se mi po něm víc mastí vlasy a přitom jsou pořád takové zacuchané a ne moc vyživené. Zkrátka úplně neřeší ten problém, který se svými vlasy v současné době mám.

unorova_kosmetika_2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *