Robert Balzar Trio, 28.10.2012, Brno

Skolila mě rýmička, a tak jsem se rozhodla dneska ulehnout, abych byla fit na zítřejší rozhovor. Ne že bych neměla co na práci, ale z postele se toho krom vyřizování emailů mnoho dělat nedá, a tak chci tenhle čas využít alespoň k dopsání několika blogových restů, co se mi tu nakupily.

Začneme tedy jedním kulturním zážitkem. Řekla bych, že na koncertě jsem byla naposled tak někdy před rokem, což je strašně ostudné a musím s tím něco začít dělat! Každopádně jsem se rozhodla nadělit si letos k Vánocům jeden hudební sen a jestli to klapne, můžete tu očekávat vééélkou a zcela zaujatou recenzi :D. Podvečer státního svátku jsme se rozhodli strávit v klubu Alterna a navštívit jeden ze série jazzových koncertů. Přestože jsme přišli (na naše poměry :D) docela s předstihem, místnost už byla téměř zaplněná a byli jsme rádi, že se nám podařilo ukořistit ještě celkem slušná místa. Na druhou polovinu koncertu jsme si pak ale šli stejně stoupnout k báru, odkud jsme měli na celou kapelu mnohem lepší výhled. Nakonec se nás překvapivě sešel velice hojný počet a dalším příjemným překvapením bylo to, že v Alterně rozšířili nabídku piv, takže už jsme nemuseli ucucávat hnusné Starobrno. Celkově se mi ten večer spolu s poklidnou atmosférou koncertu strašně moc líbil a snad ho zase brzy zopakujeme.

A teď už něco málo o hlavních hvězdách večera: „Originální formace Robert Balzar Trio vznikla v roce 1996, kdy se dal dohromady kontrabasista Robert Balzar, klavírista Stanislav Mácha a bubeník Jiří Slavíček. Nabízí moderní jazz, vedený virtuosním kontrabasem, barvený nádherným klavírem a podporovaný skvěle padnoucími, synkopickými bicími, které místy přebírají hlavní roli. Na albech spolupracovali například s kytaristou Johnem Abercrombiem nebo Danem Bártou.“

2 komentáře u „Robert Balzar Trio, 28.10.2012, Brno“

  1. „…v Alterně rozšířili nabídku piv, takže už jsme nemuseli ucucávat hnusné Starobrno.“ 😀 😀 😀 Palec nahoru. 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *