Říjnová spotřeba

Říjen byl, alespoň na kosmetickém poli, měsícem minimalismu.

Zpevňující tělové mléko, Himalaya

Po pozitivní zkušenosti s pleťovým krémem značky Himalaya jsem se rozhodla vyzkoušet nějaký další výrobek. Do oka mi padlo toto zpevňující mléko, které slibuje zlepšit pevnost, strukturu a elasticitu pleti. Obsahuje jakési přírodní oleje (z vlašských ořechů a světlice barvířské), které by tomuto efektu měly napomáhat. Vůni nemám moc k čemu přirovnat, ale působí na mě spíš přírodně než chemicky. Upřímně řečeno mi nepřipadá, že by došlo po dlouhodobějším použití k nějakému viditelnému zpevnění. Každopádně je však pokožka na dotek hezky vyhlazená a to taky není k zahození, že :).

zarijova_spotreba_5

Pleťová voda pro suchou a citlivou pleť, Lilien

Tento výrobek jsem zakoupila v hypermarketu Albert a stál pár korun, takže jsem nečekala žádné zázraky. Přesto jsem z něj byla nakonec v mnoha ohledech nadšená. Jsou pleťovky, které za stejnou cenu nabízejí mnohem míň. Především mě potěšilo balení. Konečně někdo vymyslel praktické balení s dávkovačem na pleťovou vodu – lahvička má uzoučké hrdlo, takže stačí jen trošku zmáčknout a aplikujete si na tamponek přesně takové množství, jaké zrovna potřebujete. Geniální! Mít tohle všechny pleťové vody, ušetří mi to spoustu nervů :D. Dalším příjemným zjištěním bylo to, že se jedná o výrobek český. Tím lépe! (Jen tedy nevím, proč je většina potisku na lahvičce v angličtině – to je trochu „fail“ :D…) Výčet složení je překvapivě krátký, což už dneska taky není úplně běžné. Co se týče samotného výrobku, opět musím chválit. Voda má příjemnou svěží parfemaci (aloe vera?) a pleť hezky dočistí. Dá se dokonce použít i na odlíčení očí, a to moje oči nejsou z těch, které by snesly úplně všechno :D! Pravda, trošku vysušuje, ale jinak nemám, co bych vytkla. Vůbec bych se nebála tuhle pleťovku zařadit mezi své kosmetické stálice.

zarijova_spotreba_2

Hydratační krém proti volným radikálům, Lirene

Krém Lirene jsem ukořistila ve výprodeji v Rossmanovi asi za pade a od té doby je z nás nerozlučná dvojka. Má světle modrou barvu a vůní mi strašně připomíná řadu Nivea Visage, což je paráda, protože tu jejich svěží parfemaci odjakživa zbožňuju. Krém je lehoučký, dobře se roztírá a rychle vstřebává. Přestože není příliš mastný, hezky hydratuje. Mám ráda ten lehce chladivý pocit, když se jím namažu a vsakuje se do pleti :-). Složení není zrovna přírodní, ale najdete v něm třeba modrou řasu, která váže a efektivně udržuje vodu hluboko v pokožce, extrakt z asijské trávy nebo vitamín B5. Krém má SPF 5 a výrobce jej doporučuje pro dehydratovanou, suchou či normální pleť. Myslím, že na léto, kdy chcete pleti dodat trochu vláhy, je to ideální volba. (Teď v zimě už určitě budu potřebovat něco mastnějšího.) Krém se výborně hodí i jako podklad pod make-up.

rijnova_spotreba_1

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *