Pomerančový punč se zázvorem

Uplynulý týden se nesl v duchu krásného počasí, leč nejspíš i v jeho důsledku Péťu sklátila choroba. Protože diplomku už mám v podstatě hotovou (rozumějte „už se mi s tím nechce drbat“), vyrazila jsem do Tesca na nákup, abych mohla Péťovi připravit tuhle vitamínovou bombu :-)… Budeme potřebovat:

  • litrovou krabici pomerančového džusu
  • 1 menší pomeranč
  • kousek čerstvého zázvoru
  • pytlík čaje
  • hřebíček
  • med

A teď jak na to: Do většího hrnce dáme vařit asi 200ml vody. Až nám voda začne bublat, vložíme do ní pytlík s čajem a necháme ho chvilku vyluhovat. Mezitím si omyjeme a oloupeme zázvor a nakrájíme ho na tenké plátky. Omyjeme také pomeranč, který rovněž pokrájíme – na kolečka. K čaji v hrnci přidáme asi 800 ml pomerančového džusu a několik hřebíčků a společně zahřejeme k bodu varu. Poté přidáme plátky zázvoru a 4 lžíce medu. Necháme 2-3 minuty prohřát a máme hotovo. Teď už stačí jen nalít do sklenice, přihodit pár plátků pomeranče a nějaké to míchátko :-).

Kdo navštívil Hard Rock Café a nečórnul si jejich stylová míchátka, jako by tam nikdy nebyl :D...
Kdo navštívil Hard Rock Café a nečórnul si jejich stylová míchátka, jako by tam nikdy nebyl :D...

Tento ovocný punč je výbornou variantou pro abstinenty nebo ty, kteří si zkrátka nemohou dát ten „pravý“ alkoholový punč. Chuť je skvělá a pokud holdujete zázvoru, tak tento recept určitě vyzkoušejte. Příští zimu nebudu pít nic jinýho :D! Určitě by se dala vyrobit variace i z nějakého jiného ovoce/džusu, ale to už ponechám na vaší fantazii :-).

2 komentáře u „Pomerančový punč se zázvorem“

  1. Tento lahodný punč jsem si natolik oblíbil, že ho vyžaduji po Janče každý den! A právě se jeden připravuje 😉

  2. Zuzejk je velká milovnice zázvoru, takže jí ho co nevidět připravím. Akorát teď nemám dost přísad, tak musím vymyslet jiný improvizovaný zázvorový nápoj 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *