(Ne)kulturní červen

Tenhle červen by akcemi vydal hned na několik měsíců. Teď, když se za uplynulými dny ohlížím, ani moc dobře nechápu, jak jsme to vůbec mohli všecko stihnout a k tomu ještě chodit do práce :D…

  • Letos jsme – především kvůli nepříznivému počasí – navštívil jenom jeden ze série ohňostrojů Ignis Brunensis, a sice ten švýcarský, nazvaný poeticky „Příběh lásky“. 

nekulturni_cerven_4

  • Když si počasí konečně dalo říct a jedno páteční odpoledne zcela nečekaně vykouklo slunce, oprášili a dofoukali jsme kola, oblíkli dresy a vyrazili na první letošní cyklovýlet. Na zpáteční cestě jsme v Komárově na hřišti objevili parádní posilovnu pod širým nebem :-)!
  • Oblíbili jsme si večerní toulání po Kamenné kolonii, Anthroposu a Štýřicích. Objevili jsme tak spoustu zajímavých míst (věděli jste třeba, že v Brně je ulice Jaroslava Foglara :)?) a dokonce se nám úplně po haluzi podařilo najít kešku na břehu Svratky.

nekulturni_cerven_3

  • Byli jsme taky ve Slatině na samosběru na jahodové plantáži :-)!

nekulturni_cerven_2

  • Navštívili jsme hudební program lokálního festivalu Kamenka Open. Tahle bohémská čtvrť mě pořád nepřestává fascinovat. Líbilo se mi, že před pódiem pařili mladí i staří – od pár babiček až po ty nejmenší děti. Kapely byly báječné a atmosféra nepopsatelná :-).

nekulturni_cerven_1

  • Byli jsme na přednášce cestovatele Dana Přibáně „Trabantem napříč Jižní Amerikou“. Přestože mám u přednášek tohoto typu raději civilnější projev a navíc jsem byla od počátku dost skeptická k realizaci akce v prostorách jinak báječné, ale pro tyto účely docela nevhodné hospůdky Koločava, nakonec se mi to celé moc líbilo. Na začátek prázdnin určitě skvělá inspirace pro všechny cestovatele i snílky :-).
  • Do Brna konečně doputovala výstava Hrdinou může být každý!!! Tímto vás na ni všechny srdečně zvu – najdete ji v Nákupním centru Královo Pole a zcela nekriticky říkám, že se moc povedla. Měla jsem za sebou nelehký týden a jedno nelehké rozhodnutí, ale nečekaná zpráva, že výstava je v Brně (měla tu být původně až v říjnu), mi zvedla náladu. O pár dnů později jsem stála před „našim“ panelem, šťastně se uculovala a vzpomínala, jak jsme jeli s Lubošem na náš první rozhovor a co všechno mi Hrdinové dali. Tenhle projekt byl bez nadsázky jednou z nejlepších věcí, která mě v životě potkala. Budu moc ráda, když výstavu navštívíte a dáte vědět, jak se vám líbila.

nekulturni_cerven_5

  • No a konečně – Franta se nám vrátil z Anglie :-)! Na uvítanou jsme uspořádali hrací večer s Osadníky, které jsem mimochodem vyhrála O:-). Akce se záhy zvrhla, když jsme se přemístili za zbytkem Peno-clanu do centra. V Pubu jsme pak u píva probírali nejžhavější drby a plány, seznámili se s nějakýma lidma z Řecka a nechali se namalovat malířem… jo, zní to šíleně a měla jsem ráno pochybnosti, jestli se to celé skutečně stalo. Jenže pak jsem našla v kuchyni na stole tohle :D…

nekulturni_cerven_6

A vlastně by to všechno bylo ještě na dlouhé vyprávění – červen byl zkrátka hrozně akční :-). A kdoví, co všechno ještě tohle léto přinese? Tenhle „suvenýr“ jsme včera dostali od Franty pro štěstí :-). Berte to jako malou nápovědu, o čem byste se tu třeba mohli dočíst příště ;-)…

nekulturni_cerven_7

A na úplný závěr tu pro vás mám písničku měsíce. Myslím, že na začátek léta není potřeba lepšího poselství ;-)…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *