Naše jarní výlety

Další ze série „prošlých“ výletů 😀 – tentokrát na téma jaro 2022…

Hrad Veveří a stezka Zouvalka

Hrad Veveří je taková klasická výletní destinace každého Brňáka, takže jsme se sem jeden jarní, ale stále ještě mrazivý víkend rozhodli poprvé vzít i O. Našim cílem ale nebyl hrad jako takový, nýbrž stezka Zouvalka, která vede nad přehradou, měří necelých 900 m a nabízí pěkné výhledy na hrad zase z trochu jiné strany. My nakonec prošli pouze její část, ale aspoň máme důvod se sem zase brzy vrátit.

Naučná stezka veverky Čiperky, Barbořina

Moc pěkná a interaktivní naučná stezka nedávno vznikla v Kroměříži v lesoparku Barbořina. Je asi 1 km dlouhá a vede nenáročným terénem. Stanoviště jsou poutavá a děti se z informačních tabulí ledacos dozvědí. Lesopark prochází rozsáhlejší revitalizací a již teď má našlápnuto, aby se z něj stala příjemná relaxační zóna, která v této lokalitě celkem chybí.

Čechova stodola, Buková u Příbramě

Pokud vás to někdy zavane do středočeského kraje, Čechova stodola je hezký tip na výlet s dětmi. V průběhu celého roku se zde konají tematické akce, přednášky a workshopy se zaměřením na lidové tradice. My jsme zde byli o Velikonočních prázdninách, takže jsme se dozvěděli mnoho o zvycích spjatých s tímto obdobím a v dílničkách jsme si pak vyrobili malovanou slepičku. Můžete si zde dát i drobné občerstvení a posedět v teple u kamen nebo se naopak s dětmi proběhnout po hezky udržované a vyzdobené zahradě, kde narazíte i na nějaká ta zvířátka 🙂

Naučná stezka Klucanina, Tišnov

Jedna z vizuálně nejkrásnějších naučných stezek pro děti v okolí Brna je jednoznačně tato v Tišnově, která vede až k rozhledně Klucanina, o níž jsem tu už kdysi psala. Bohužel jsme tenkrát trochu zabloudili a došli k rozhledně z druhé strany, takže k panelům jsme se dostali až za tmy. Tentokrát jsme raději neponechali nic náhodě a na výlet se řádně připravili 😀 Stezku tvoří celá řada krásně vyvedených interaktivních tabulí, které Olíka nesmírně bavily. Výšlap nahoru tak utíká jako nic a než se nadějete, jste na rozhledně. Rozhledna je volně přístupná a za pěkného počasí nabízí opravdu malebné výhledy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *