Na cestě

V úterý ráno jsme se rozloučili s našim útulným taipeiským bytečkem i hostitelkou Anny, která byla tak hodná, že nám nabídla odvoz vlastním autem až k autopůjčovně. Byli jsme jí za to hrozně vděční – navíc nám udělila i několik rad ohledně dopravy na Taiwanu a neustále nám kladla na srdce, abychom na sebe dávali pozor 🙂

V autopůjčovně všechno proběhlo bez problémů a za chvíli už jsme seděli v naší luxusní stříbrné Toyotě Altis s automatickou převodovkou a vyrazili na desetidenní cestu po ostrově. Naší první zastávkou se stalo historické město Tamsui, respektive pobřežní oblast Fisherman’s Wharf s dlouhým molem, odkud jsme poprvé zahlédli vlny Čínského moře.

na_ceste_1

Prošli jsme se po promenádě, kde jsme si koupili rybí (jak jinak) oběd a pokračovali jsme po „Mostě lásky“ až k tržišti. Na místní tržiště moc turistů takhle přes den asi nezabloudí, a tak si nás prodávající předcházeli, aby nám nabídli k ochutnání své produkty :D. Koupili jsme si tu na zahřátí vynikající zázvorový čaj a pro rodinu jako suvenýr sušené maso z mečouna.

na_ceste_2

Také jsme se tu seznámili s docela unikátním systémem parkování. Zaparkovat auto můžete na Taiwanu prakticky kdekoliv – pokud se jedná o placené parkoviště, najdete po návratu k autu za stěračem účtenku. Na její zaplacení máte asi 14 dnů a můžete ji uhradit v kterémkoliv obchodě sítě 7Eleven. My jsme se s placeným parkovištěm setkali pouze na několika málo místech (krom Tamsui třeba později v Jiufenu) – jinak se všude dalo parkovat zdarma.

Naše další cesta vedla do geoparku Yeliu. Tento vápencový mys vybíhající daleko do Východočínského moře je specifický svými zvláštně tvarovanými skalními formacemi. Miliony let zde vítr a moře nahlodávaly a ohlazovaly stovky skal a propůjčily jim tak bizarní tvary.

na_ceste_5

Nejslavnějším útvarem, který zde můžete vidět, je Královnina hlava, která připomíná bustu královny Nefertiti. Yeliu je rozhodně jedno z nejpůsobivějších míst na Taiwanu a my jsme zde strávili spoustu času, až dokud se nesetmělo.

na_ceste_6

Pak už jsme museli pokračovat do městečka Jiufen, kde jsme se chystali přenocovat. V Jiufenu nás bohužel zastihl docela silný slejvák a navíc jsme byli zklamaní tím, že tu nepanuje čilý noční život, jak jsme si představovali.

na_ceste_7

Po ubytování a krátké procházce po okolí jsme se vrátili zpátky do hotelu a rozhodli se trochu přehodnotit naše další plány. V Jiufenu jsme nakonec strávili ještě většinu následujícího dne – o tom ale více zase v příštím článku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *