Kuličky Raffaelo aneb Dnes trochu vánočně

Už máte nakoupené dárky? Zapálené svíčky, nazdobenou chvojku a v přehrávači vánoční playlist s Kájou Gottem? Jestli ne, nesmutněte, protože díky tomuhle receptu si doma vyrobíte malé Vánoce během jediné hodiny. A co je na tom ze všeho nejlepší? Že výroba téhle dobroty je ideální prokrastinační činností, a tak můžete kokosové kuličky mlsat kdykoliv se vám zamane… ideální do nastávajícího zimního zkouškového ;-). Za nápad děkujeme již mnohokrát blahořečeným receptům.cz!!!

  • konzerva kondenzovaného mléka Salko
  • 1-2 pytlíčky strouhaného kokosu
  • pytlík loupaných mandlí

Lehčí už to snad ani nemůže být. Mlíčko vylijeme do středně velké mísy, zahustíme zhruba jedním pytlíkem strouhaného kokosu, promícháme a necháme přes noc uležet v lednici. Na druhý den pak z hmoty tvarujeme kuličky, do každé ukryjeme mandli nebo jiný oříšek dle libosti a na závěr kuličku obalíme ve zbytku strouhaného kokosu a uložíme do papírového košíčku (nebo do pusy).

Tipněte si, co bylo na celém receptu nejsložitější… Papírové košíčky jsou snad podpultové zboží nebo co! Sháněla jsem ve dvou obrovských Tesco hypermarketech, prošla oddělení papírnictví, kuchyňské potřeby… nikde NIC. Nakonec se mi poštěstilo až v IKEA a i tam byly tak nenápadně skryty, že jsem je div nepřehlídla. Na závěr bych jen doporučila kuličky dobře schovat, pokud chcete, aby vám z nich na svátky aspoň něco málo zbylo… mizí totiž nevysvětlitelnou rychlostí! Achjo, to abych šla zítra koupit další Salko :D…

Uchovávejte v suchu, chladu a pod zámkem…

4 komentáře u „Kuličky Raffaelo aneb Dnes trochu vánočně“

  1. Ty jo, to teda vypadá mega luxusně. Asi hned po příštím nákupu vyrobím dvojitou dávku. 😀

  2. Teď jsem si zrovna z ledničky ukořistila jednu kuličku a musím říct, že jak jsou trochu uleželý, jsou ještě lepší…No odteď už jedině dvojitou dávku :D!

  3. Cukroví nejim, ale tomuhle neodolám. Už za mlada jsem rád pojídal salko. Ale teď už musím jít… (do ledničky).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *