Kris Carr – Bláznivá sexy dieta

Duben jsem sama pro sebe vyhlásila neoficiálním měsícem zdravějšího životního stylu. Krom toho, že jsem se snažila minimálně čtyřikrát do týdne cvičit alespoň 10 minut denně jógu, zkusila jsem zase malinko vylepšit i svůj jídelníček. Samozřejmě ne vždy se to daří na sto procent a někdy člověk z nedostatku času/lenosti sáhne po té méně zdravé variantě. I proto jsem si tentokrát vybrala k recenzi knihu s trochu zavádějícím názvem – Bláznivá sexy dieta – která nabízí zajímavý pohled na to, jak funguje naše tělo a jak se k němu chovat tak, aby nám co nejdéle vydrželo :-).

Kris před několika lety lékaři diagnostikovali velice vzácný druh rakoviny jater, který označili za nevyléčitelný. Kris se místo rezignace pustila do boje. Razantně změnila svůj jídelníček i životní styl. Ve své Bláznivé sexy dietě velice srozumitelnou a čtivou formou popisuje, jak na různé typy potravin naše tělo reaguje, jaká jsou rizika „západního“ životního stylu a zmiňuje se také o zákulisí potravinářského průmyslu v Americe. Hodně mě zaujala pasáž o lepku a téměř mě přesvědčila pokusit se alespoň na měsíc jej vyřadit ze stravy. Zatím jsem se k tomu neodhodlala, protože budu v květnu hodně cestovat a to se pak předsevzetí ohledně stravování velmi špatně dodržují, ale do budoucna chci bezlepkovou dietu určitě vyzkoušet.

Kris bere svou „dietu“ hodně důsledně a stravuje se v podstatě vegansky. Je mi to sice asi bližší než paleo, ale ani tak tento životní styl nejspíš nepřijmu za svůj. Každopádně je kniha nabitá spoustou zajímavých informací a tipů na zlepšení životosprávy a z těch jsem si hodně odnesla s úmyslem zapojit je do svého života. Kris věnuje pozornost nejen stravování, ale také psychické stránce věci – meditování, správné technice dýchání či spánku. V úplném závěru knihy pak najdete 21denní očistný program a několik receptů.

blazniva_sexy_dieta

Bláznivá sexy dieta je moc hezky graficky zpracovaná. Každá kapitola obsahuje na konci stručné shrnutí těch nejdůležitějších informací, takže se v knize i velice dobře orientuje, pokud se např. chcete k nějaké problematice vrátit. Bála jsem se, že kniha bude napsaná až moc „americky“, ale nakonec jsem byla docela příjemně překvapená, jak dobře se mi Bláznivá sexy dieta četla. Jen musíte Kris prominout, že oslovuje své čtenářky „andílci“, „krasavice“ a podobně :D… Krom toho mě taky při čtení rušilo to, že v tisku (zejména v první polovině) jsem našla docela dost překlepů. Kvality knihy to ale v mých očích nijak nesnižuje.

Pokud na vás s jarem – stejně jako na mě – přicházejí tendence stravovat se a vůbec žít lépe a zdravěji, Bláznivá sexy dieta je určitě fajn titulem, se kterým můžete začít. Za zaslání knížky moc děkuji knihkupectví Megaknihy.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *