Kosmetické štětce Petra Lovely Hair

O pořízení sady kosmetických štětců jsem uvažovala už pěkně dlouho, ale nakonec jsem vždycky přinesla nějaký aktuálně chybějící kousek z drogerie a nákup sady zase odložila. Drogérkové štětce mi celkem dobře sloužily (a některé ještě stále slouží, takže to s tou jejich kvalitou tak špatné nebude), ale zkrátka jsem si řekla, že je na čase pořídit si něco „lepšího“ – koneckonců je používám téměř každý den. Nakonec jsem se po pročtení několika recenzí rozhodla objednat si štětce, navržené od české beauty blogerky, kterou asi čtenáři mé DROGa rubriky budou dobře znát. Jednak Pétin kanál na Youtube ráda sleduju, takže mi přijde super trochu ji podpořit v tom, co dělá, a navíc si myslím, že člověk, který se v takové míře zajímá o kosmetiku a líčení, by špatný štětce nenavrhnul :-). Nakonec jsem se rozhodla pro Basic sadu, která zahrnuje 5 různých štětců ke kompletnímu nalíčení obličeje.

stetce_petra_lovely_hair_1Flat top štětec B01

Štětce jako takové mě hned na začátku trochu překvapily svou velikostí – byla jsem do té doby zvyklá spíš na mini cestovní štětce. Musím ale říct, že se mi s nimi pracuje moc dobře, dřevěná rukojeť se dobře drží a neklouže v ruce. Flat top je mimořádně hustý a make-up se s ním dá do pleti krásně a rychle zapracovat. Nehrozí žádné šmouhy – výsledkem je jen krásný přirozený finish. Snad jedinou nevýhodou, kterou jsem na tomto štětci objevila, je fakt, že s ním spotřebuju větší množství make-upu – hodně se ho vstřebá v těch hustých štětinách. To mi ale přijde jako celkem malá daň za to, jak hezký výsledek umí na tváři vytvořit. Rozhodně nejlepší způsob nanášení make-upu, jaký jsem dosud vyzkoušela!

stetce_petra_lovely_hair_2Štětec na pudr B02

I tento štětec je úžasně hustý a navíc má i velmi jemné štětiny. Díky své velikosti pokryje naráz poměrně velkou plochu a nanášení pudru je tak opravdu rychlé. Prý se dá také použít na bronzer či na tvářenku.

stetce_petra_lovely_hair_3Štetec na blending B03

Je to vůbec můj první blending brush, takže nemám s čím srovnávat. Každopádně můžu říct, že i začátečníkovi, jako jsem já, se s ním pracuje dobře a stíny dokáže krásně zjemnit až do ztracena. Původně jsem si představovala, že bude štětec ještě hustší, ale nakonec si myslím, že množství štětin je k preciznímu zjemnění barevných přechodů úplně ideální – dobře se s ním dostanete i do očního koutku. Je to rozhodně štětec, který mi v mé kosmetické sbírce moc chyběl!

stetce_petra_lovely_hair_4Štětec na stíny B04

Tento štětec je určený na nanášení očních stínů na celé víčko či na větší plochy, ale měl by být vhodný i na korektor. Mně osobně se při nanášení korektoru úplně neosvědčil. Ne že by se nedal použít, ale přišlo mi, že nedokáže zapracovat korektor do pleti tak dobře a přirozeně jako můj štětec z Rossmanna. Používám ho tedy k jeho primárnímu účelu – pro nanášení stínů. V tomto směru mu nemám co vytknout – opět velejemné štětinky a příjemná manipulace.

stetce_petra_lovely_hair_5Tužkový štetec B05

Tento poslední kousek, přiznám se, moc nepoužívám. Je určený pro přesné nanášení stínů např. do ohybu víčka. Málokdy mám čas nebo chuť si s líčením takhle hrát, ale rozhodně se u mě tenhle štětec neztratí a třeba na kouřové líčení jednou za čas bude určitě skvělý.

stetce_petra_lovely_hair_6Za celou sadu jsem dala 549 Kč (poštovné bylo zdarma), což je podle mě skvělá cena za tak fajn štětce. Komunikace s e-shopem byla naprosto bezproblémová a štětce jsem měla doma mnohem dřív, než jsem čekala. Za sebe můžu rozhodně jen doporučit :-)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *