Joe Bar Blues Street, Hudební Sklep – Brno, 30.9.2011

Už dlouho Péťovi slibuju zaznamenání této nezapomenutelné akce a jelikož zrovna trávím několik zevlovacích dnů v KM, usoudila jsem, že bych se konečně mohla pustit do něčeho užitečného O:-)… Kapelu Joe Bar Blues Street snad nemusím představovat, psala jsem tu o nich zhruba před rokem, když jsme poprvé navštívili jejich brněnský koncert na Staré Pekárně. Ani letos jsme si pochopitelně jejich návštěvu v moravské metropoli nemohli nechat ujít!

Celý den jsme pojali ryze kulturně. Nejprve jsme si s Péťou zašli do kina na Aloise Nebela a poté jsme se vydali na Dvořákovu přemluvit k návštěvě koncertu další bluesomily. Bohužel jsme tentokrát nepochodili (týden byl velmi náročný na akce i na finance :D) a museli jsme tedy vyrazit do Hudebního sklepa sami dva. Zpočátku to vypadalo, že sami dva taky zůstaneme po celý večer :D… Přestože jsme dorazili s mírným zpožděním, ve Sklepě krom barmanky a štelující se kapely nebyla ani noha :O. Dali jsme si tedy první rozehřívací pivko, vybrali si stůl a prohlédli si prostory Hudebního sklepa. Mezitím ještě dorazila menší skupinka fanoušků z Valmezu a koncert mohl začít.

Docela jsme se divili, že kapela značně pozměnila sestavu a byli jsme zvědaví, jestli se změnil i repertoár. Tentokrát jsme opravdu skoro žádné songy neznali, ale to vůbec nebylo na překážku, protože i nové pecky byly výborné a naučili jsme se je za pochodu – třeba Hárlej :D. Doma jsme si je hnedka museli postahovat a naposlouchat. No a samozřejmě jsme si vydupali i našeho Prašivého psa O:-) – bez toho by to prostě nebylo ono.

Komorní atmosféra v Hudebním Sklepě i ne příliš početné publikum nakonec nebylo tak úplně k zahození, protože jsme si aspoň o přestávce pokecali se zpěvákem Pepínem, který si nás ještě pamatoval z loňského koncertu na Staré Pekárně :D… Osvětlil nám změnu sestavy i co plánuje kapela do budoucna a lákal nás na panáka i na další brněnský koncert Joe Baru do Metra :-).

Abychom udrželi tradici, i letos jsme si na památku uloupili plakát (letos žlutý) a všichni určitě dobře víte, kde nám bude viset 8-)… Už teď se těšíme na další porci blues v Brně a doufáme, že příště bude účast konečně vyšší!

Více infa o kapele naleznete na http://www.bluesstreet.cz/

Jedna myšlenka na “Joe Bar Blues Street, Hudební Sklep – Brno, 30.9.2011”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *