Dubnová spotřeba

Rok se s rokem sešel a rubrika DROGa slaví již druhé narozeniny! Loni jsem na tomto místě vybírala nejlepší kosmetické výrobky uplynulého roku. Letos jsem se rozhodla potěšit všechny příznivce čísel a vyrobit jakousi malou kosmetickou statistiku, která nám ukáže, kolik jsem toho za uplynulý rok spotřebovala. Říkala jsem si, že by to mohlo být zajímavé jak pro vás, tak pro mě, a v duchu jsem doufala, že se nedoberu nějak závratných čísel :D. A jak to tedy dopadlo?

Od dubna loňského roku jsem spotřebovala:

  • neuvěřitelných 9 kusů mazadel na tělo (započítala jsem i všechna tělová másla, oleje apod.)
  • 7 kusů pleťových krémů
  • 6 kusů pleťových vod
  • 4 kusy sprchových gelů, laků na nehty a deodorantů
  • 4 balení odličovacích ubrousků
  • 3 kusy šamponů a balzámů na rty
  • 2 odličovací mléka, laky na vlasy, krémy na ruce, pleťové masky a make-upy
  • 1 tužku na oči, opalovací mléko, korektor, rtěnku, gel na vlasy, antibakteriální gel na ruce
  • a spoooustu (především YR) vzorečků 🙂

Snad jste se mé statistiky příliš nezalekli. Mě osobně nijak zvlášť nepřekvapila – skutečně se v ní odráží, co používám nejvíc (a že se poctivě mažu a odličuju pleť :D). Když už jsme u toho bilancování, do budoucna bych ráda zařadila do své sbírky více přírodní kosmetiky a celkově se více zaměřila na chemické složení výrobků, které používám. Význam to má podle mě hlavně u věcí, které používám každý den – a že jich není málo. Co už – každý máme holt nějakou vášeň 😀 …

A teď přejděme k tomu, co pro rubriku plánuji do budoucna. Zatím se tu vždycky každý měsíc objevovala sada výrobků, které jsem si koupila. Někdy je ale lepší hodnotit produkt až s větším odstupem času. Proto od nynějška budete v DROZe nacházet seznam kosmetiky, kterou jsem vypotřebovala. Aspoň uvidíte, že se mi to všechno jen nekupí v koupelně :D.

Štětec na pudr, Essence
Začnu trochu netradičně výrobkem, který sice kosmetický není, ale do rubriky rozhodně patří :-). Nad tímto štětcem jsem už strašně dlouhou dobu přemýšlela a pořád se nemohla rozhodnout, jestli do něj jít nebo ne. Četla jsem různé rozporuplné recenze, ale nakonec jsem usoudila, že ty kladné názory převládají. Když se mi navíc můj starý dobrý štětec z Avonu rozpadnul, bylo jasno :D. Musím říct, že jsem dosud takhle krásně jemňounký štětec neměla. Na druhou stranu mou kosmetickou kabelkou dosud mnoho štětců neprošlo, takže nemám ani moc s čím porovnávat. Každopádně jeho hebkost je vážně úžasná :-). Štětinky jsou krásně pravidelně zastřižené, nic nepřečuhuje a zatím ani neodpadává (uvidíme po pár umytích). Hustota štětin by sice mohla být u štětce na pudr ještě trochu lepší, nicméně oproti mému vypelichanému štětci z Avonu je to vskutku velký posun kupředu :D! Někdo na webu označil štětec za cestovní balení, nicméně mně přijde velký tak akorát. Rukojeť vypadá docela pevně a barevné provedení, které řada lidí kritizovala, mě nijak nepohoršuje – naopak se mi docela líbí. Navíc se štětec prodává v praktickém plastovém cestovním balení. Vadí mi na něm snad jen to, že při jeho použití i tak skvělý pudr, jako Stay Matte od Rimmelu, trochu práší. Není to ale nic, co by mi zásadně vadilo. Celkově si myslím, že za ty peníze (štětec stál 80 kaček) je ta kvalita docela nadprůměrná. Časem bych samozřejmě ráda otestovala štětce nějakých věhlasnějších značek, každopádně momentálně mi tento od Essence úplně stačí :-).

dubnova_spotreba_1

Pomerančové vlhčené ubrousky, Frotto
Opět cenová bomba z Lidlu. Ubrouskům nemám co vytknout – vlastně pro ně platí úplně to samé, co jsem psala u recenze na jejich heřmánkovou verzi – pouze s tím rozdílem, že tahle pomerančová vůně je úplně úžasná a osvěžující :-)! Na cesty tuhle skvělou vychytávku určitě doporučuju.

dubnove_spotrebovano_1

Vzorečky z Yves Rocher
Abych tu tento měsíc vůbec měla o čem psát, musela jsem sáhnout ještě do zásoby vzorečků :D. K nákupu heřmánkové pleťové vody jsem posledně dostala vzorek čistícího gelu. Přestože obsahoval drobná peelingová zrníčka, bez kterých bych se osobně obešla, pleť mi nepodrážil. Naopak ji perfektně vyčistil a navíc nádherně květinově voněl. Ale i přes tato pozitiva mě výrobek nepřesvědčil – připadá mi, že tyhlety peelingy nadělají na pleti víc škody než užitku a i nadále se jim radši budu vyhýbat.

Co se týče druhého vzorečku, jedná se o vyživující tělové mléko s hydratačními účinky. Vůně mi silně připomněla taková ta lepidla v balení ala pasta na zuby :D… naštěstí po nanesení na pokožku mléko už tak silně nevoní. Konzistence není úplně tekutá, ale roztírá se dobře a krém se rychle vsakuje do kůže. Hydratace mi přišla spíše průměrná, celkově mě tedy tento výrobek nijak zvlášť nenadchnul a sama bych do něj určitě neinvestovala.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *