Dubnová kosmetika

Pro všechny příznivce kosmetické rubriky (pokud sem ještě někdo občas  zabloudíte 🙂 mám dnes špatnou zprávu. Rozhodla jsem se totiž rubriku DROGa uzavřít – minimálně v té podobě, v jaké existuje dnes. Hlavním důvodem je to, že mám různé plány, co se týče obsahu blogu, ale nestíhám je realizovat. Vyškrtnutím pravidelného měsíčního příspěvku bych mohla vyšetřit nějaký čas, který bych věnovala novým nápadům. Příspěvky se tu ještě nějaký čas objevovat budou, protože řadu „recenzí“ mám už hotovou nebo rozpracovanou a bylo by mi líto je nepoužít, ale nové už připravovat nebudu. Snad jsem vás moc nezarmoutila a zachováte mému blogu přízeň i nadále O:-) A teď už tedy pár slibovaných recenzí…

Řasenka Infinitize, Avon (odstín „Black“)

Tato řasenka mě dost překvapila svým atypickým kartáčkem, který je jednak zahnutý a ještě se na něm navíc několikrát střídá užší a širší část. Zpočátku jsem nemohla pochopit, jak by tohle mohlo na něčí řasy fungovat. Než jsem se s řasenkou naučila pracovat, řasy mi dost slepovala. Díky kartáčku se ale paradoxně dobře dostanete i k drobným spodním řasám nebo do záhybu oka, který se většinou líčí dost obtížně. Ve výsledku pak umí řasenka vyčarovat mimořádně dlouhé a výrazné řasy. Přestože jsem se s ní nakonec naučila celkem manipulovat, asi to není úplně kousek, který bych musela vlastnit znovu – Super Shock mi při líčení vyhovovala mnohem víc a její efekt na oku bych označila za stejně dobrý.

cervencova_kosmetika_6

Rtěnka Heidi Klum, Astor (odstín 002 Sweety)

Na první pohled mi tato rtěnka hned připomenula sérii od Kate Moss, kterou prodává Rimmel. Astor má o něco elegantnější a bytelnější obal a kolekci rtěnek propůjčila své jméno jiná modelka, Heidi Klum. Ovšem podpis na víčku i téměř totožný světle hnědý odstín… no nevím nevím, kdo tady od koho opisoval :-). Rtěnka má moc krásnou světle hnědou barvu – asi můj vůbec nejoblíbenější odstín. Myslím, že je o malinko víc do oranžova než Kate (odstín 03), ale jinak si jsou oba odstíny opravdu velice podobné. Rtěnka je krémová a docela obstojně rty hydratuje. V zimě se ale rozhodně hodí použít pod ni i balzám na rty. Výdrž není kdovíjaká, ale to od ní ani nečekám. Tenhle hezký a klasický kousek se vám v rtěnkovém arzenálu určitě neztratí.

unorova_spotreba_2

Lak na nehty, Miss Sporty (odstín 480)

Tento lak pro mě byl velkým zklamáním. Na první pohled má v lahvičce nádhernou sladce růžovou barvu, která na nehtech vypadá dobře za všech okolností. Při lakování ale zjistíte, že tenhle lak prostě absolutně nekryje. Nanesete dvě vrstvy a vypadá to blbě. Po třetí vrstvě už se to nosit dá, ale pořád to není ono. A na čtyři bych se fakt mohla vybodnout. Takže doporučuji nenechat se zmást lahvičkou a radši se po růžovém odstínu poohlédnout u jiných značek. Moc mi nevyhovuje ani větší štěteček. Výdrž laku na nehtech je průměrná – 3 až 4 dny by vám měl zůstat celkem neporušený, pak se začne ošoupávat.

unorova_kosmetika_4

Make-up Skin Luminizer, Max Factor (odstín 50 Natural)

Testovala jsem nový make-up. Na první pohled mě zaujal hezkým balením, které je navíc i velice praktické – díky pumpičkovému systému je obsah lahvičky postupně vytlačován nahoru, takže máte jistotu, že spotřebujete maximální množství výrobku a ne jako u jiných balení, kde zbytek make-upu zůstává na dně skleničky, odkud už ho nemáte šanci dostat. Je trochu hutnější konzistence, takže si musíte dát pozor a roztírat rychle. Jinak je ale výsledný efekt na pleti přirozený a opravdu vám dodá takový zdravý zářivý vzhled. Na druhou stranu nijak extra nekryje, takže pokud máte problematickou pleť, tohle asi nebude úplně výrobek pro vás. Výdrž taky není nijak závratná – do večera se mi make-up z mastnějších míst na obličeji víceméně vytratí. A teď asi to nejhorší na celém make-upu a to je jeho barva. I ten nejsvětlejší drogérkový odstín, který se mi podařilo sehnat, je strašná oranžáda, přestože to tak na první pohled možná nevypadá. Za mě tedy celkově docela zklamání – i když opomenu nevyhovující odstín, vadí mi hutnější konzistence a s tím související náročnější aplikace make-upu, kterou bych byla schopná odpustit, pokud by výsledné krytí bylo vyšší, ale ono bohužel není. Jsem holt náročný zákazník :D…

prosincova_kosmetika_8

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *