Červnové kosmetické vychytávky

Nadešel červen – čas odměňování :D…

Tělové máslo Mango, Cien je následkem mamčiného nakupování v Lídlu v průběhu wellness týdne :D. Kosmetika Cien se stala poslední dobou docela populární hlavně díky nečekanému vítězství jejich šamponu v dTestu, kde porazila výrobky mnohem věhlasnějších značek 8-). Já osobně jsem z jejich tělového másla docela nadšená a příjde mi mnohem lepší než to z DMka, o kterém jsem psala někdy na jaře. Především není tak tuhé a mnohem lépe se s ním pracuje. Má ideální máslovou konzistenci a při kontaktu s pokožkou taje a dá se tak krásně rozetřít. Hydratace je úplně úžasná. Máslo pokožku nezmastí, ale krásně zjemní a je pak hrozně příjemná na dotek, taková sametová :-). Mamka zvolila vůni manga, protože prý šla nejvíc na dračku :D. Já osobně dávám přednost svěžím ovocným vůním – tahle je spíš sladce ovocná, ale nijak mi to nevadí, je příjemná. Jediné výrazné negativum pro mě představuje balení – možná ta dózička vypadá v koupelně hezky, ale kovová přezka se mi už po pár použitích začala rozpadat a opravit to mě stálo hodně nervů :D. Navíc se  to i hrozně špatně otevírá. Vždycky mám strach, že mě ta přezka klepne přes prsty a nejednou se mi to už stalo, au! Možná se to zdá jako blbost, ale tahle maličkost mi dost otravuje příjemný pocit z používání tohoto výrobku. Přesto vám ho však doporučím, protože je to dosud to nejlepší tělové máslo, které jsem vyzkoušela :-).

Šampon pro zářivé vlasy Yves Rocher jsem si koupila opět přes jakousi slevovou akci a dostala k němu i nějaké ty vzorečky na vyzkoušení. Jsem s ním zatím moc spokojená. Má spíš gelovou konzistenci a stačí ho opravdu jen maličko, aby krásně napěnil. A navíc ta nádherná citrusová vůně O:-)… Se svými vlasy jsem teď spokojená – možná je to spíš zásluhou henny a toho, že zima už je pryč, nicméně věřím, že i tento šampon tvořený složkami rostlinného původu mým vlasům prokazuje dobrou službu. Příjemným plusem je, že výrobek nese ekologické označení Evropské unie, má minimální dopad na životní prostředí a jeho koupí přispějete k zasazení 1 stromu :-).

Pleťový bio-tonik  Aloe Vera, Ziaja
Ziaja šílenství se podepsalo i na mě – přestože tu značku už znám dlouho a nepředstavuje pro mě tedy žádné objevení Ameriky 8-). Po dlouhé době jsem si zase něco pořídila, tentokrát tonik pro normální a suchou pleť. Je bez alkoholu, obsahuje výtažky z čerstvých listů aloe a D-panthenol. Voní trochu oldschoolově, jako prostředek na mytí nádobí :D. Zpočátku mi ta „vůně“ trochu vadila, ale už jsem si zvykla. V jiných ohledech mé pleti vyhovuje – čistí, osvěžuje a moc nevysušuje. A opět musím pochválit to roztomilé balení :D!

NIVEA Soft krém
Má láska ke značce Nivea vzrůstá s každým zakoupeným výrobkem :-). Na léto jsem si pořídila jako noční krém odlehčenou verzi klasického krému v modré plechovce – Nivea Soft. Stejně jako ten klasický je víceúčelový a dá se použít na tvář, tělo i ruce. Vůni má téměř totožnou, jen konzistence je mnohem lehčí. Hydratuje ale stejně dobře a na léto je určitě příjemnější.

Lak na nehty Colorama, Maybelline ( odstín 26 Candy Bar)
Možná víte, že co se týče laků na nehty, jsem minimalista. Nesnáším jejich hromadění, zasychání a následné vyhazování 8-), proto jich mám dohromady míň než 10. K nákupu laku na nehty mě zpravidla dovede „závist“ – uvidím na nějaké ženě hezký odstín, zatoužím po něm a hledám, dokud ho nenajdu (nebo aspoň nějaký podobný :D). Naposledy se mi to stalo na obhajobě diplomky. Slečna, co šla po mě, měla nádherně upravené nehty, nalakované decentním růžovým lakem. Takže jestli se chcete zeptat, co jsem si koupila za magisterský titul 😀 … Z nabídky v drogerii Rossmann jsem nakonec zvolila tenhle mini-lak od Maybelline. Má poměrně tekutou konzistenci, ale lakuje se s ním dobře. Kryje až ve druhé vrstvě. Třetí by neškodila, ale na to já nervy nemám :D. Barva je trošku babrínkovská, nicméně pořád dostatečně decentní. Vydržel mi na nehtech neporušený neuvěřitelný celý týden – a tomu já teda říkám zázrak :O!

Zklidňující denní krém na suchou a citlivou pleť , Nivea Visage mám opět od maminky. Je hodně podobný tomu, který jsem používala doteď – ze stejné řady, jen určený pro normální pleť (viz. Únorová droga). Vůně, konzistence i účinky jsou téměř totožné. Vlastně mezi oběma krémy popravdě nevidím skoro žádný rozdíl a kdybyste mi je vyměnili, asi bych to fakt nepoznala :D. A koneckonců i tento krém musím zahrnout samými superlativy. Obsahuje bio arganiový olej a bio heřmánek (obojí ekologicky pěstované) a je bez parabenů, silikonů, barviv i minerálních olejů. Na pleti je velice příjemný, dobře hydratuje, rychle se vstřebává – nemám zkrátka nic, co bych mu vytknula. Už několik měsíců na pleť používám výhradně krémy od Nivey a jsem spokojená jako nikdy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *