Červnová kosmetika

Literárního příspěvku za uplynulý měsíc se tu bohužel tentokrát opět nedočkáte a nedočkáte se ani žádné výmluvy, neb žádnou nemám :D. Zato se můžete už teď těšit na krátký report z naší mini-dovolené v Beskydech, který chystám. A pro zájemce dnes již tradičně přináším pár svých kosmetických recenzí, které jsem na blogu dosud nepublikovala.

Osvěžující tělové mléko s vůní malin a citronové trávy, Balea

Přestože si u kosmetiky úplně nelibuju v sladkých ovocných parfemacích, rozhodla jsem se vyzkoušet toto malinové tělové mléko od Baley. Jako letní výrobek získalo v mých očích víc bodů, protože se jedná o lehkou emulzi, která pokožku příjemně ochladí a lehce provoní. Na zimu bych ovšem uvítala spíš nějaký hutnější výživný krém. Složení se mi zdálo nezávadné. Na vyzkoušení mi tělové mléko špatné nepřišlo a používala jsem ho ráda, ale s cenově srovnatelnými výrobky od Bione prohrává na plné čáře.

unorova_kosmetika_10

Lak na nehty, H&M (odstín Orange)

Tohoto rozkošného oranžového drobečka jsem dostala od Nezdař k narozeninám. No nemáte chuť udělat na něj „ťuťuťu“ :D?! Na fotce asi tak úplně nevynikne jeho velikost, ale ujišťuju vás, že vidět ho v reálu, tak se neudržíte :D! Balení je fakt roztomilé a lak je jako dělaný na léto. Už ta jeho barva zapadajícího slunce jej prostě předurčuje k letní manikúře. Obsahuje taky drobné třpytky, které hážou krásné odlesky. Sama bych si tento lak určitě nevybrala – v mém lakovacím arzenálu nenajdete ani jeden jediný třpytivý kousek, protože si potrpím spíš na matné barvy. Ale teď jsem tak ráda, že tohohle drobečka mám! S výdrží je na tom tak nějak průměrně – vydrží mi hezký a neporušený cca 3 dny, poté se začne na koncích odlupovat.

rijnova_spotreba_1

Oční linky v peru, Catrice (odstín 010 Black)

S očním linkama pořád celkem bojuju. A pravdou je, že poslední dobou moc poctivě ani netrénuju. Aktuálně se v mé koupelně usadily tyto oční linky od Catrice, které podle mě pro (věčného) začátečníka, jako jsem já, nejsou moc vhodné. Hrot pera je poměrně tlustý, takže se mi s ním nedaří vykreslit precizní tenoučkou linku – většinou tak skončím u mnohem výraznějšího líčení, než jsem měla původně v úmyslu. Jinak pero maluje celkem hezky – barva je intenzivní a linky na oku úspěšně vydrží po celý den. Jen je potřeba dávat si pozor na obtiskávání na víčku, protože linky dlouho zasychají.

zarijova_kosmetika_4

Čistící pleťová voda pro suchou a citlivou pleť, Cien

Tak tento výrobek mě o svých kvalitách bohužel tak úplně nepřesvědčil. Začnu balením: na první pohled designově hezké a hlavně má dnes tak velmi moderní pumpičkový systém… ten je ovšem, jak jsem brzy zjistila, pěkně na houby! Voda vám stříká nejen na přiložený odličovací tamponek, ale taky všude okolo. Připouštím, že jsem na tyhle věci trochu levá, takže tento způsob dávkování zkrátka asi nebude nic pro mě. Na cestování to ovšem může být fajn, protože z balení vám rozhodně pleťovka nemá šanci vytéct. Co se týče výrobku jako takového, jedná se o celkem normální pleťovou vodu, která nenadchne ani neurazí. Mám pocit, že pokožka po ní zůstává trochu ulepená a ne zcela dokonale vyčištěná. Složení je celkem ok, až na přítomnost jednoho PEGu, a výrobek je bez alkoholu. Co říct závěrem? Asi to, že kvalita v tomto případě odpovídá ceně a přestože se nejedná o žádný propadák, určitě tuto pleťovou vodu nezařadím mezi produkty, které nutně potřebujete vyzkoušet.

listopadova_kosmetika_5

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *