Červencové kosmetické vychytávky

Než definitivně odpadnu po dnešním výletu do Koryčan (který byl mimochodem super a snad se časem dokopu přidat sem aspoň pár fotek), podělím se s vámi o několik kosmetických úlovků tohoto léta…

Deodorant Rexona fresh – zelená Rexona je snad už od puberty můj ze všech nejmilejší deodorant, ke kterému se pořád vracím. Krásně voní, funguje jak má, je bez alkoholu… má účinkovat 48 hodin, což sice pravda není :D, ale i tak mi přijde, co se týče výdrže, víc než dobrá. Nedělá bílé fleky na oblečení, a na to já jsem pes!

Lak na vlasy pro objem vlasů, Lybar – se svým aktuálním sestřihem jsem omezila gely na vlasy a začala víc používat laky. Tyhle od Lybaru mi příjdou všechny celkem stejně dobré a mám ráda jejich stylové retro obaly :D. Obsahují antioxidanty, UV filtry, což se teď v létě hodí, a vlasy moc neslepují. Fixace by mohla být lepší, ale mně to vcelku stačí. Akorát ten větší objem jsem opravdu nezpozorovala…

Čistící ubrousky pro normální a smíšenou pleť, Balea jsem si vzala z čistě praktického hlediska na dovolenou, protože na cesty se mi opravdu nechce tahat všechny ty odličovače, vatové tamponky a tak. Na těch pár dnů ubrousky podle mě bohatě stačí, ikdyž jsem stejně přesvědčená, že tak dobře jako odličovací mléko mi obličej prostě nic nevyčistí. Koneckonců po návratu z dovolené jsem měla pleť trochu mastnější a celkově nějak ucpanou, tak si myslím, že na mých slovech přece jen něco bude. Jinak jsou ale tyhle ubrousky od Baley fajn. Voní hodně podobně jako ty pro citlivou pleť a odličuje se s nimi stejně dobře, možná jsou jen o něco mastnější.

Sprchový gel s kokosem a květy Tiaré, Balea – já nic, já muzikant, to je Péťův sprcháč :D! O svém postoji ke kokosové vůni v kosmetickém průmyslu už jsem v DROGa rubrice jistě hovořila. Nicméně mi to nedalo a musela jsem ten sprcháč vyzkoušet – čistě pro účely tohoto článku :D. A výsledek? Musím říct, že ta vůně není až tak špatná. Víc než kokos mi připomíná nějaké sladké cukroví :-). Asi to ani tak nebude můj šálek čaje, ale třeba Péťa ji zbožňuje, takže je to prostě otázka vkusu.

Sprchový gel Guava, Balea – aby mi to nebylo líto, pořídila jsem si taky jeden Balea sprcháč, tentokrát s vůni guavy. Vůně je hodně sladká, ovocná a pronikavá, při sprchování se hezky rozleze po koupelně, ale z těla ji už pak moc necítím. Sprcháč je hodně krémový a myslím, že nevysušuje – každopádně já se tak či tak po každé sprše musím něčím namazat, jinak bych se svou suchou kůží nedožila rána 8-). Celkově hodnotím Balea sprcháče kladně…a líbí se mi jejich barevné obaly :-)!

 

No a na závěr trocha té ochrany proti letnímu sluníčku…

Balzám na rty Sun, Isana
Tato pomáda mě popravdě docela zklamala – především je tyčinka strašně tuhá a pramálo hydratační – skoro bych až řekla, že rty přímo vysušuje. Navíc zanechává na rtech viditelný bílý povlak, což by se asi dalo zakrýt leskem nebo rtěnkou, ale i tak je to nepříjemné. Přes léto ji každopádně budu používat – má SPF 20 a obsahuje UVA i UVB filtry. Za sebe ale říkám „nikdy víc“…

Mléko na opalování Sensitiv SPF 25, Sun Ozon – další prázdninová nutnost, zvlášť pro mě a mou pokožku, která je schopná spálit se kdekoliv a kdykoliv (ano, dokázala jsem si spálit už i pupík a kůži mezi prsty na nohou 8-)). Toto mléko je určeno pro pokožku citlivou na sluneční záření se sklonem k podráždění, tudíž něco přesně pro mě. Mléko má světle žlutou barvu a je poměrně tekuté, takže se na rozdíl od řady podobných přípravků dá dobře rozmazat a nezanechává pak bílé šmouhy na oblečení ani nějak extra lepkavý pocit. Vůně je neutrální – prostě taková ta typická pro přípravky na opalování, která ve mně vždycky evokuje atmosféru prázdnin :). Musím říct, že od té doby, co ho používám, ještě jsem se nespálila, což je dobré znamení. Pokud toto mléko zatoužíte vyzkoušet, prodává ho drogerie Rossmann.

 

3 komentáře u „Červencové kosmetické vychytávky“

  1. Ty mám taky moc ráda, hlavně melounové tělové mléko O:-)!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *