Červencová kosmetika

Tak jsem si říkala, kolik nebudu mít za léto spotřebovaných produktů, ale asi poslední dobou víc nakupuju, než spotřebovávám :D. A tak přidávám ke třem letním nezbytnostem ještě krátkou recenzi na výrobek, který sice asi jen tak nespotřebuju, ale jsem z něj nadšená do té míry, že vám o něm musím napsat už teď!

Osvěžující pleťová voda, Balea

Pokud je vám obal tohoto výrobku povědomý, pak vězte, že už se tu v DROGa rubrice kdysi objevila jeho růžová varianta pro citlivou pleť. Tato pleťová voda je určena pro pleť normální a smíšenou, ale v mnoha ohledech se své růžové kolegyni podobá – především příjemnou květinovou vůní, stručným složením a samozřejmě i příznivou cenou. A bohužel taky tím, že trochu vysušuje pokožku. Pleťová voda obsahuje výtažek z lotosových květů a provitamín B5. Můžu ji s klidným svědomím doporučit použít i na oční okolí, nijak nedráždí. Ráda se k ní vracím, když zrovna nemám náladu za kosmetiku moc utrácet nebo si ji kupuju na příležitostné odlíčení do KM.

cervencova_kosmetika_8Krém na suché ruce Fruit Harmony, Balea

Když jsem v DMku u regálu krémů na ruce uviděla tuhle novinku, skončila v mém košíku velmi rychle :-). Zběžným pohledem jsem ve složení odhalila pouze závadný propylen glycol, což jsem v tu chvíli asi zrovna měla náladu tolerovat, a s vidinou slibované tropické vůně kokosového mléka a plodů pitaya jsem si krém odnesla domů. Na první pohled vás krém skutečně ohromí krásnou tropickou vůní, ale na druhé přivonění tam cítím nějaký chemický podtón připomínající… lepidlo?? Hmm, rozhodně nic, co bych si chtěla patlat na ruce. Opět se mi potvrdilo mnohokrát ověřené, že baleácké krémy mají sice líbivé obaly a lákavou parfemaci, ale ve výsledku se za ty peníze nedá očekávat nic extra. Na suché ruce podle mě krém vůbec nestačí – možná tak ještě teď v létě, ale i přesto nemůžete očekávat, že by vám pokožku nějak extra vyživil. Za sebe tento kup moc nedoporučuji.

cervencova_kosmetika_5Mléko na opalování SPF 30, Sun Ozon

I toto léto se snažím poctivě chránit před sluníčkem a tohle opalovací mléko z Rossmanna určené pro citlivou neopálenou pokožku se sklony k alergii mi při tom bylo dobrým pomocníkem. Mléko je voděodolné, bez barviv a vonných či konzervačních látek. Ve složení jsem si všimla pouze závadného silikonu. Má tekutější konzistenci, s roztíráním je ale třeba dát si trochu práci.V tomto ohledu mi výrobek bohužel úplně nevyhovoval – mléko se špatně vsakuje a pokožku zanechává dost nepříjemně ulepenou. Faktor 30 mě ale celkem spolehlivě ochránil před spálením, takže ten základní požadavek mléko splnilo.

srpnova_kosmetika_1

Korektor Camouflage Cream, Catrice (odstín 010 Ivory)

O úžasných vlastnostech tohoto korektoru jsem se doslechla na internetu. Když jsem tedy takhle jednou bloumala Rossmannem a ve stojanu Catrice našla tento kousek v nejsvětlejším odstínu, rozhodla jsem se to risknout a přesvědčit se, co je na všech těch chvalozpěvech pravdy. Z korektoru jsem jedním slovem NADŠENÁ! Rozhodně ho pasuji na dosud nejlepší korektor mého života. Ano, Dermacol Make-up Cover vám sice zakryje skutečně všechno, ale bohužel na pleti bývá taky dost vidět. Camouflage Cream kryje téměř stejně dobře, ale ten efekt je prostě nesrovnatelně přirozenější. Navíc odstín 010 Ivory je pro mě jako stvořený! Korektor není úplně krémový, ale za pomoci štětečku se nanáší bez problémů. Na rozdíl od Dermacolu také mnohem lépe odolává otěru. Balení je moc hezké a praktické – jen doufám, že mi ho nepřestanou vyrábět. Každopádně ty 3 gramy asi jen tak brzo nespotřebuju, takže zatím si s tím hlavu nedělám :-).

srpnova_kosmetika_2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *