Párky v listovém těstě

Pokud potřebujete nějaký super rychlý a efektní recept na zobání k filmu nebo pro návštěvu, tyhle párečky budou to pravé. Na 1 plech (cca 18 kousků) si přichystejte:

  • 1 balení hotového listového těsta
  • 6 nožiček kuřecích párků
  • vejce
  • sezamová semínka 

Troubu rozehřejeme na 200°C. Plech si vyložíme pečícím papírem. Párky si nakrájíme zhruba na třetiny. Z těsta odkrojíme několik proužků odpovídajících polovině velikosti párečku. Párky pak zabalíme do proužků těsta a spojem je přitlačíme na plech, aby se nám těsto nerozjelo. Potřeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme semínky sezamu a dáme zapéct, dokud listové těsto nezhnědne (trvá to asi 20-30 minut).

parky_v_listovem_teste

7 komentářů u „Párky v listovém těstě“

  1. Už jsou v troubě! Z části těsta jsem připravila i klasické šneky, tak jsem zvědavá, která varianta zvítězí 🙂

  2. Mňam mňam, tak doufám, že budeš nadšená :-)! Já zrovna přijela od tety a mám od ní opsané dva nové pečené recepty, tak se těším, až je vyzkouším :-)!

  3. Tak u Miry to vyhrály párky, u mě šneky (protože jsem si do několika přidala milovaný sýr, který on vůbec nejí 😀 ). Každopádně jsme si moc pochutnali a i přes předsevzetí „nesmíme to sníst všechno naráz,“ nám na druhý den zbylo jen pár kousků 😀 Těším se a další tipy 😉

  4. Teda to jste dobří, že vám zbylo ještě i na další den – my jsme skoro celý ten plech snědli na posezení při sledování HIMYM :D!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *