Dobrou půlku měsíce jsem promarodila s chřipkou – po prvních protrpěných dnech jsem si tedy mohla dopřát váleníčko v posteli v obležení knížek :-).
Ivona Březinová – Panenka z ebenového dřeva
Jeden víkend v KM jsem zrovna měla náladu na nějaké milé nenáročné čtení. Pro tyto případy je vždycky dobré mít v knihovně nachystánu menší zásobičku ověřeného braku… nebo pár knížek pro děti! Tentokrát jsem tedy zvolila tu druhou variantu a oprášila jednu ze svých nejmilejších dětských knížek. Popisuje jeden rok v životě desetileté Reginy, který musí strávit kvůli svému tatínkovi – lékaři – v rovníkové Africe. Kapitoly jsou krátké, aby dětského čtenáře moc neunavily, a nechybí jim zajímavé zápletky ani humor.
George R. R. Martin – Bouře mečů 1
Zatím asi nejvíc akční knížka ze série. Spousta děje, rychlý spád, šokující momenty… tedy pro ty, co už shlédli seriál, se samozřejmě překvapení nekoná, ale i tak. U tohoto dílu mi navíc poprvé přišlo, že v řadě situací došlo k lehčímu odchýlení od seriálu. Přečtena v rekordním čase, nedá se odložit.
Andreas Cervenka – Peníze
Musím říct, že o ekonomii se nijak zvlášť nezajímám a ani jí pořádně nerozumím. Když se mi ale dostala do rukou tato útlá knížečka od švédského novináře Andrease Cervenky, docela mě zaujala svými krátkými texty a na první pohled celkem „lidským“ jazykem. Mimo to se podobou krátkých fejetonů zaměřuje na aktuální ekonomická témata – jakým způsobem dnes k penězům přistupovat, čemu věřit a v čem nás naopak stát a banky tahají za nos… Nad spoustou otázek, se kterými Cervenka přichází, mně ani dosud nenapadlo se zamýšlet. V tomto směru tedy pro mě byla knížka určitě jakýmsi „prozřením“ a to i přesto, že jsem laik a ne všechno pro mě bylo vysvětleno dostatečně srozumitelně.