Mlha přede mnou, mlha za mnou

Pobyt v (sub) tropické zemi jsem si opravdu užívala. Nejen že jsme za sebou v Čechách nechali sychravé listopadové počasí, ale vyhovovala mi i místní vysoká vlhkost, díky níž se mi na Taiwanu velice dobře dýchalo. Místní klima mělo ovšem i své stinné stránky… Třeba tu, že jsem se po první noci vzbudila s dredem na hlavě. A zaboha se nedal rozčesat, byť jsem si na hlavu lila hektolitry kondicionéru. (O mých útrapách s vlasy si asi brzy počtete v rubrice DROGa.) Tím to ale nekončilo. Dalším následkem vysoké vlhkosti bylo třeba to, že se nám zkroutily cestovní pasy nebo rozlepily papírové krabičky. A vyprané oblečení tady usušíte až v okamžiku, kdy si ho vezmete na sebe 😀

V pondělí jsme se každopádně museli připravit na lehkou změnu počasí – vyrazili jsme totiž  do národního parku Yangminshan, který se sice nachází hned za branami Taipei, nicméně leží v zalesněných horách, které sahají do nadmořské výšky 1120 m. Park vznikl vulkanickou aktivitou, což vysvětluje obrovskou koncentraci horkých (sirných) pramenů v této oblasti. Nejen, že to tady hezky bublá, ale taky to tu pěkně smrdí po síře 😀 Každopádně když vás ovane horký výpar, je to moc příjemné – obzvlášť pokud vás tu také zastihne déšť a mlha jako nás.

Bublající prameny
Bublající prameny

V Yangminshanu nám počasí opravdu nepřálo – přestože dole v Taipei bylo příjemně, sotva jsme vyjeli nahoru, všechno se zahalilo do husté mlhy a nebylo vidět na krok.

Mlha přede mnou, mlha za mnou
Mlha přede mnou, mlha za mnou

Z původního plánu jít túru na vrchol Mt Qixing tedy nakonec sešlo, protože bychom se slibovanými panoramaty stejně nepokochali. Rozhodli jsme se tedy vrátit zpátky do města a zpravit si náladu na nejstarším nočním trhu v Taipei na Raohe Street.

Noční trh na Raohe Street
Noční trh na Raohe Street

Raohe mě naprosto nadchlo! Tolik různých jídel a nápojů na jednom místě, že jsme nevěděli, co zkusit dřív. A protože jsme sem dorazili docela hladoví, zkusili jsme toho skutečně dost :D!

Lampiony
Lampiony

Já začala naprosto neasijsky waflí, po které následovala grilovaná chobotnice, mangový džus, neuvěřitelně dobrá a neuvěřitelně zmrzlá mangová zmrzlina, polévka z vepřových žeber, která je prý specialitou tohoto trhu, nebo nápoj ze třtinového cukru. Nakoupili jsme tu také několik suvenýrů, třeba typické taiwanské sladkosti mochi, které se vyrábí z rýžového těsta. A těch krásných ethno obchůdků se soškami, kterých tu měli!

Péťova chobotnička
Péťova chobotnička

Na nočních trzích jsme si opravdu pochutnávali. Musím ale dodat, že jsme byli od prvního okamžiku také moc nadšení z místních pekárniček, které nabízí velice pestrý sortiment sladkého i slaného pečiva všemožných příchutí. A všechno vypadá tak lákavě a skoro až francouzsky :D! Taky jsme si moc oblíbili sushi trojhránky z obchodů 7Eleven, které jsme si kupovali jako svačinku na cesty. Vyzkoušeli jsme snad všechny místní druhy 😀

Naše první snídaně na Taiwanu
Naše první snídaně na Taiwanu

Následující den už nás čekalo rozloučení s Taipei, vyzvednutí auta v půjčovně a naše dobrodružná cesta po ostrově mohla začít…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *