Květnová kosmetika

I tento měsíc jsem „zrecyklovala“ několik předchystaných minirecenzí do DROGa rubriky, snad vám přijdou vhod :-)…

Lak na nehty, L’Oreal Paris (odstín Eva’s Pure Red)

Limitovaná kolekce rudých laků „Color riche“ se vyprodávala v DMku za báječných 49 Kč, takže asi správně hádáte, že za ty peníze jsem tam tenhle kousek nemohla nechat. Jednak normálně stojí laky od L’Orealu mnohem víc a navíc červená je klasika, která nikdy nevyjde z módy. Lak krásně kryje už v jedné vrstvě, ale ze zvyku dávám dvě. Hodně mi vyhovuje i široký zakulacený štěteček, se kterým se snadno manipuluje. Schnutí je celkem rychlé, výdrž bohužel spíš podprůměrná. Rozhodně nedoporučuju lakovat např. před koupelí – při delším kontaktu s vodou se hned odlupují konečky. Podle lahvičky se může zdát, že má lak trochu schimmer, ale nalakovaný na nehtech vypadá matně. Barva je vínová s teplým červeným podtónem – zkrátka krásná klasika pro každou příležitost. Až na tu slabší výdrž můžu tenhle kousek od L’Orealu určitě doporučit!

srpnova_kosmetika_1

Jemné čistící mléko, Cien

Už tu zase dlouho nebyla žádná kosmetika z Lidlu :-). Tentokrát jsem se rozhodla vyzkoušet odličovací mléko v pumpičkovém balení, které mi v obchodě přišlo hrozně praktické. Doma jsem zjistila, že jsem buď já tak nešikovná (což je dost možný, přiznávám), nebo je to balení vážně blbý a při zmáčknutí stříká pumpička klidně i dva metry daleko, jen ne na odličovací tamponek :D… Ale to se asi dá s trochou opatrnosti a šikovnějšíma rukama vychytat. Teď už k výrobku jako takovému. Mléko je určeno pro všechny typy pleti a obsahuje zvlhčující komplex napomáhající hydrataci. Upřímně, za mě mléko spíš malinko vysušuje… Odličuje se mi s ním ale dobře. Úspěšně odstraní kompletní make-up, jen očnímu okolí bych se s ním radši vyhnula. Výrobek má nenápadnou jemnou parfemaci, ovšem ve složení na můj vkus až moc alkoholu. Celkově si myslím, že v této cenové kategorii patří odličovač od Cienu k těm lepším kouskům, osobně ale dávám u pleťové kosmetiky přednost výrobkům s přírodnějším složením.

cervencova_kosmetika_3

Sprchový gel „Belgická čokoláda“, Dermacol

Tímto rozmazlovacím sprcháčem mě obdarovala předloni k Vánocům Pavča a byla to skutečně trefa do černého, protože vůni této Dermacol řady naprosto zbožňuju :-)!! Jestli znáte pomerančovou čokoládu Lindt, tak si ji představte v tekuté podobě jako obsah této tubičky. Řekla bych, že třeba na rozdíl od tělového másla ze stejné řady tady ve sprcháči víc dominuje ten pomeranč a celkově je v tomto případě parfemace o něco intenzivnější. Mně to ale vůůůůbec nevadí, ta vůně je jednoduše božská :D! Vždycky se díky ní příjemně zrelaxuju. Pokud hledáte sprcháč, který potěší vaše čichové buňky, s tímto rozhodně vedle nešlápnete.

zarijova_kosmetika_8

Sprchový gel s peelingem „Žlutá broskev“, Yves Rocher

Na rovinu musím říct, že tento sprcháč je pro mě asi zatím největším zklamáním od Yves Rocher. Jeho parfemace je naprosto „vyčpělá“. Peeling je velice jemný, zrníčka nejsou při mytí na pokožce prakticky vůbec cítit – zato ve vaně nadělají pěknej binec :-D. O nějakém peelingovém efektu tedy podle mě taky nemůže být řeč. Složení jsem nicméně shledala celkem nezávadným – 97% složek by mělo být rostlinného původu a výrobek neobsahuje parabeny. Tak či tak – čekala jsem víc a kdybych tento sprcháč nedostala jako vánoční dárek, bylo by mi líto vyhozených peněz.

cervnova_kosmetika_2

Dubnová knihovnička

S časem a chutí na čtení to poslední dobou stále není valné, ale tento měsíc si konečně hodlám vzít na chvíli dovolenou a napravit všechny odložené literární resty. Tak snad začne být v literární rubrice zase trochu živo :)! Pro dnešek tedy bohužel jen dva tituly…

Zbyněk Zeman – Edvard Beneš (Politický životopis)

Seriál České století ve mně znovu vzbudil zájem o moderní české dějiny a potažmo i osudy politiků té které doby. Benešův životopis jsem u bráchy v knihovně objevila už před několika lety, ale teprve nyní jsem ho vytáhla s odhodláním, že si ho i přečtu. Beneš je velice záhadnou a rozporuplnou postavou v našich dějinách – na jedné straně je oslavován jako spoluzakladatel našeho státu a zkušený evropský politik, na straně druhé je mu vytýkána jeho opatrnost v období kolem mnichovské dohody i zaslepenost (či naivita) jeho představ o mezinárodní politice po skončení druhé světové války.

„…Sovětský svaz se nebude vměšovat do vnitřních záležitostí svých spojenců. Já vím, že i mezi vámi jsou takoví, kteří mají o tom pochybnosti. Snad i Vy (tj. Beneš) trochu pochybujete. Ale já ujišťuji, že se nikdy nebudeme vměšovat do vnitřních záležitostí svých spojenců…“

(Stalin, březen 1945)

Kniha mapuje celý Benešův politický život a já osobně jsem se díky ní dozvěděla celou řadu zajímavých historických souvislostí zejména z období Benešova působení v exilu za druhé světové války a z únorového převratu, který jsme ve škole nikdy neprobírali, takže veškeré mé znalosti této historické etapy jsou omezeny na samostudium. Přestože mě některé detailnější politické pasáže úplně nebavily, stálo zato se jimi prokousat. Benešův životopis svým způsobem vyvolává víc otázek než odpovědí, ale to je nejspíš i dobře. Bouřlivé dějiny uplynulého století jen těžko můžou mít jediný správný výklad…

dubnova_knihovnicka_1

Michal Viewegh – Výchova dívek v Čechách

Tak jsem dala po delší době zase šanci Vieweghovi, kterého normálně moc nemusím, ale Výchova dívek v Čechách je přece jen taková klasika a určitě patří k tomu lepšímu, co kdy Viewegh napsal 8-). Jako oddechovka je tenhle příběh o doučování „na objednávku“, které posléze přeroste v milostné drama, určitě fajn – čtenářovi se to dobře konzumuje a místama je to i vtipný. Pokud k ukrácení dlouhé chvíle zrovna nepotřebujete nějaké intelektuálně povznášející čtení, tenhle Viewegh by mohl být docela dobrá volba.

dubnova_knihovnicka_2